شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 14:02 منتشر شده در مورخ: 1399/01/15 شناسه خبر: 1596047
معاون استاندار مازندران:

کارگران میدانی و دستفروشان مازندران بسته معیشتی می‌گیرند

کارگران میدانی و دستفروشان مازندران بسته معیشتی می‌گیرند
مهدی رازجویان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران از تحت پوشش قرار گرفتن تمامی کارگران میدانی، روزمزد و دستفروشان استان برای دریافت بسته معیشتی دولت خبر داد و گفت: در روزهای آینده اطلاعات این کارگران جمع بندی خواهد شد و در اسرع وقت برای دریافت بسته معیشتی معرفی می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، مهدی رازجویان طی گفت و گویی اظهار کرد: بر حسب دستور احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران تصمیم داریم به دلیل آسیب به اقشار کم درآمد ناشی از شیوع ویروس کرونا تمامی کارگران روزمزد یا میدانی و دستفروشان سطح استان را برای برخوداری از بسته معیشتی دولت معرفی کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه سرشماری و ثبت مشخصات این کارگران و دستفروشان به تمامی شهرداری‌های ابلاغ و تکلیف شده است، افزود: در روزهای آینده  اطلاعات این کارگران جمع بندی خواهد شد و در اسرع وقت برای دریافت بسته معیشتی معرفی می‌شوند.

معاون  هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران همچنین به شرایط دستفروشان برای معرفی پوشش بسته معیشتی اشاره و خاطرنشان کرد: منظور ما دستفروشانی است که به صورت روزانه و غیر ثابت در بازارهای سنتی و یا معابر عمومی شهر به گذران امور می‌پردازند و شامل بازاریان نمی‌شود.

رازجویان ادامه داد: تمامی کارگران روزمزد و دستفروشانی که از سوی شهرداری‌ها معرفی می‌شوند راستی آزمایی مالی خواهند شد تا صلاحیت آنان برای برخورداری از بسته معیشتی محرز شود.

وی بیان کرد: این قشر از جامعه اولویت نخست برای دریافت کمک معیشتی هستند چراکه منابع درآمدی آنان فصلی و به شدت آسیب پذیر است.

معاون استاندار مازندران تصریح کرد: برای حمایت هر چه بیشتر اقشار آسیب پذیر به تمامی شهرداری‌ها و بخش‌های مختلف تکلیف کرده‌ایم تا کمک‌های خیرین و منابع مختلف را به سوی اقشار کم درآمد هدایت کنند و اولویت را این قشر قرار دهند.

رازجویان متذکر شد: شیوع ویروس کرونا در استان مازندارن که از حدود 40 روز پیش آغاز شد، بیشترین تاثیر را بر مشاغل کم درآمد مانند کارگران روزمزد و دستفروشان داشته است.

وی یادآور شد: این ویروس که از همان ابتدا بازارهای محلی و مشاغل خرد وابسته به گردشگری را تعطیل کرد، موجب بیکاری هزاران نفر در استان مازندران شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1596047
ارسال نظر
نظرات