شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 15:32 منتشر شده در مورخ: 1399/01/15 شناسه خبر: 1596074
کارشناس بازی‌های رایانه‌ای:

رده سنی در بازی توسط کاربران ایرانی جدی گرفته نمی‌شود

رده سنی در بازی توسط کاربران ایرانی جدی گرفته نمی‌شود
جمشیدی، کارشناس و پژوهشگر بازی های رایانه ای گفت: امروز کاربران ایرانی بازی های متناسب با سن خود انتخاب نمی کنند و به دلیل آن خشونتی که در برخی بازی ها وجود دارد افسردگی و پرخاشگری در کاربران به وجود می آید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مرتضی جمشیدی در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به بازی های رایانه ای، اظهار داشت:امروز انتخاب بازی های اکشن برای کودکان و نوجوانان به دلیل وجود هیجان از رتبه های بیشتری برخوردار است.

وی ادامه داد: البته امروز با وجود برخی بازی های فکری، فرهنگ انتخاب بازی های اکشن در بین کاربران کمتر شده است و به سمت بازی های متنوع هم می رود.

این کارشناس بازی های رایانه ای با اشاره به بازی های مورد پسند کاربران ایرانی، گفت: تقریباً اگر بخواهیم ده بازی اول کودکان و نوجوانان در کشور را بگوییم، البته بازی اول GTA و بازی سوم Conter بوده است اما بازی های دیگر مانند پو، فوتبال، فیفا، انگری بردز، تام سخنگو و حتی باقلوا هم در آن‌ها دیده می شود.

وی عنوان داد: امروز کاربران ایرانی بازی های متناسب با سن خود انتخاب نمی کنند و به دلیل آن خشونتی که در برخی بازی ها وجود دارد افسردگی و پرخاشگری در کاربران به وجود می آید.

جمشیدی به وظایف خانواده ها در این راستا اشاره کرد و خاطرنشان کرد: در تولید بازی ها و حتی بازی های وارداتی باید رده سنی توسط دولت، حکومت و قانون جدی گرفته شود.

وی اضافه کرد: خانواده ها در خصوص رده سنی بازی و نوع بازی اطلاعات کافی ندارند و فرزندان چندبرابر از کودکان در این زمینه جلوتر هستند.

این کارشناس بازی افزود: در خصوص بازی های خارجی می توانیم بازی هایی را وارد کنیم که به سفارش ایران تولید شده و آن مسائلی که برای مهم است در آن ها رعایت شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1596074
ارسال نظر
نظرات