شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:21 منتشر شده در مورخ: 1399/01/15 شناسه خبر: 1596075
امام جمعه قزوین:

لازمه ظهور امام زمان(عج)، آمادگی مردم و مقابله‌ی با ظلم است/ تحرکات امریکا در عراق نشان از عقب‌نشینی آنها دارد

لازمه ظهور امام زمان(عج)، آمادگی مردم و مقابله‌ی با ظلم است/ تحرکات امریکا در عراق نشان از عقب‌نشینی آنها دارد
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در برنامه زنده تلویزیونی گفت: امریکا در حال برچیدن پادگان‌های خود در عراق است و این عقب نشینی نشان دهنده قدرت امریکا نیست بلکه نشان دهنده ضعف آنهاست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در برنامه زنده تلویزیونی سروش آسمانی شبکه قزوین که در مسجدالنبی(ص) برگزار شد، اظهار کرد: یکی از فواید نماز جمعه در حاشیه آن، دیدار مؤمنان با یکدیگر است که این موضوع بسیار پرمعنا، عاطفی، انسانی، فرهنگی و اثرگذار است.

وی افزود: اینکه مؤمنان در جریان احوال یکدیگر و مشکلات و مسائل یکدیگر قرار می‌گیرند، برکات بسیاری دارد اما این حاشیه متن دارد و آن هم مسائل معنوی و دینی است و خدا تأکید کرده است نخستین تجلی انس با یکدیگر این است که انس با خدا را جدی بگیریم.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: اگر انس خدا با بنده به جد، دیده نشود هیچ انسی شکل نمی‌گیرد و اگر انس بنده با خدا شکل بگیرد، تمامی ابعاد معنوی و الهی در انسان تجلی پیدا می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: خدا انسان را به اسامی مختلف صدا می‌کند اما زمانی که می‌خواهد سفارش پدر و مادر را بکند، از انسان استفاده می‌کند و از زیبایی‌های انس با خدا می‌گوید.

وی عنوان کرد: ما نیاز داریم انس با خدا را تقویت کنیم و اینکه در نماز جمعه بر تقوا تأکید شده است برای تقویت انس با خداست و باید بدانیم کار غیرتقوایی بریدن رشته‌های انس با خدا و قرآن است.

همه پیروان مکتب‌های آسمانی منتظر آینده روشن هستند

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تبریک میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان گفت: حضرت از بزرگ‌ترین جوانمردان تاریخ هستند. جوانمردی تاریخ مصرف ندارد و هیچ‌وقت تمام نمی‌شود و امروز نیز با وجود گذشت سالها از واقعه عاشورا، جوانمردی حضرت الگوی جوانان ما قرار دارد و پایان پذیر نیست.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به در پیش بودن ولادت حضرت صاحب الزمان(عج) گفت: امام زمان(عج) یعنی امام امید و عدالت، یعنی امام علم و دانش، یعنی امام حمایت از مظلومان و مستضعفان عالم، یعنی امامی که برای رفع کدورت‌ها و بدی‌ها و ظلمت‌ها و جهالت‌ها و نادانی‌ها ظهور می‌کند.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: ظهور امام عصر(ع) وابسته به این است که آمادگی این ظهور در مردم ایجاد شود، یعنی تا زمانی که مردم در دنیا تن به ستم می‌دهند هنوز آمادگی ظهور حضرت را پیدا نکرده‌اند. مردمی که تن به ظلم می‌دهند مظلوم نیستند باید بدانیم که امام زمان(عج) برای مظلومان ظهور می‌کند.

وی ادامه داد: افرادی که تن به ظلم می دهند منظلم هستند یعنی ظلم پذیرند، امام عصر(عج) هیچ مناسبتی با ظلم پذیران نداشته و علاقه‌ای به آنها ندارد. مظلومان مورد حمایت امام قرار می‌گیرند، این افراد مقابل ظلم واکنش درست انجام می‌دهند و تلاش و جهادگری می‌کند مانند مردم یمن، بحرین و فلسطین و غزه و لبنان و سوریه و عراق که با تمام امکانات و تلاش خود مقابل دشمن ایستاده‌اند.

عابدینی اذعان کرد: در محور همه جهادگران جهان، ملت مقام و بزرگ ایران اسلامی قرار دارد که سالهاست مقاومت دارند و مقابل زورگویی امریکایی‌ها ایستاده‌اند، مردم ما مظلوم هستند و در مقابل تحریم و جنگ افروزی‌ها و بدعهدی‌های آنها ایستاده‌اند و خود را تجهیز کرده‌اند، مردم ایران در عین اینکه مظلوم هستند اما در مقابل ظالم ایستادگی می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ابراز کرد: زمانی که ما معنای درست مظلوم بودن را در میان خودمان و کشورهای اسلامی جهان ارتقا و توسعه ببخشیم زمینه ظهور امام زمان(عج) را فراهم خواهیم کرد، زیرا امام حامی مظلومان است نه حامی ظلم پذیران.

امام زمان(عج) مناسبتی با ظلم‌پذیران ندارد

وی یادآور شد: امام عصر(عج) در همه دوران حامی مظلومان بوده است، در دوران دفاع مقدس که ما هیچ امکاناتی در اختیار نداشتیم با حمایت خدای متعال و امام زمان(عج) موفق به پیروزی شدیم زیرا مظلومانه و با تمام تلاش و جهادگری خود در میدان مقابله با دشمن قرار گرفتیم. امروز با عنایت الهی به عنوان بزرگترین قدرت جهان شناخته شده‌ایم.

عابدینی ابراز کرد: امریکا در حال برچیدن پادگان‌های خود در عراق است و این عقب نشینی نشان دهنده قدرت امریکا نیست بلکه نشان دهنده ضعف آنهاست.

امام جمعه قزوین تأکید کرد: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بنایشان بر این است که امریکا باید از منطقه برود چرا که خدا با ظلم مخالف است و این تصمیم در راستای اراده خداست و این معنا در حال تحقق است و بزودی بساطشان برچیده خواهد شد.

وی افزود: امریکا که با ظلم و ستم شکل گرفته است، از درون در حال فروپاشی است و اگر ما هیچ کاری هم به آنها نداشته باشیم، این ساختمان فرو می‌ریزد، چه برسد به آنکه ما نیز در این فروپاشی همراهی نیز داشته باشیم.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: همه مردم دنیا و پیروان مکتب‌های آسمانی و حتی آیین‌های بشر ساخته به شکلی آینده را امیدوار می‌بینند و در انتظار آینده روشنی هستند. در مکتب اهل بیت(ع) موضوع انتظار برای مسلمانان از هر لحاظ روشن و شفاف است اما در مکاتب دیگر موضوع انتظار شفاف و روشن نیست.

عابدینی اذعان کرد: در دین اسلام ما به خوبی می‌دانیم که منتظر چه شخصیتی هستیم و قرار است امام زمان(عج) چه اقداماتی انجام دهد، امروز اگر قرار باشد در یک همایش بین‌المللی هرکس از شرایطی که در آینده برای جهان رخ می‌دهد صحبت کند، هیچ‌کس همچون پیروان ائمه اطهار(ع) نمی‌توانند این آینده را به خوبی ترسیم کنند.

وی ابراز کرد: مهندسی روشن و شفاف و امیدبخش جهان، فقط در مکتب اهل بیت(ع) رقم می‌خورد زیرا ما ریشه‌های وحیانی داریم که در قرآن کریم از آینده جهان به ما خبر داده‌اند. اینکه ما در بحران‌ها مردم را به بندگی سفارش می‌کنیم این موضوع ریشه قرآنی دارد، زمانی که لیاقت بشر برای بندگی و کمال افزایش می یابد یعنی ما درحال زمینه سازی برای ظهور منجی عالم بشریت هستیم.

این خطیب نمازجمعه در پایان عنوان کرد: امیدواریم همه با همان حال دعا و معنویت همیشگی خود را برای استقبال از ماه شریف و مبارک رمضان آماده کنیم و بتوانیم از برکات این ماه مبارک بدون استرس بیماری کرونا بهره‌مند شویم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1596075
ارسال نظر
نظرات