شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:14 منتشر شده در مورخ: 1399/01/16 شناسه خبر: 1596219
سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در یزد:

اصناف غیرضروری تا پایان هفته اجازه فعالیت ندارند

اصناف غیرضروری تا پایان هفته اجازه فعالیت ندارند
فخرالسادات خامسی گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی همچنان ادامه دارد و اصناف غیرضروری تا پایان هفته تعطیل هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا،فخرالسادات خامسی سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در یزد، در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: فعلا فقط اصناف ضروری اجازه فعالیت دارند و اصناف غیرضروری کماکان تا آخر هفته که طرح فاصله‌گذاری اجتماعی ادامه دارد،  تعطیل هستند و نباید باز کنند وگرنه پلمپ خواهند شد.

وی افزود: اداره‌ها هم حداکثر با یک سوم جمعیت باید فعالیت کنند و بقیه بصورت دورکاری و یا در مرخصی هستند که مرخصی‌شان هم حساب نمی‌شود و به طور کلی تأکید بر این است که در مواردی که ضروری نیست کارکنان دولت حضور نداشته باشند.

سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: مدارس و دانشگاه‌ها نیز کماکان تا آخر هفته تعطیل هستند، منتها از امروز هم دانشگاه‌ها و هم مدارس سطح استان برنامه‌ریزی کرده‌اند تا فعالیت‌های آموزشی‌شان را بصورت مجازی را داشته باشند.

خامسی درباره نحوه فعالیت بانک‌ها نیز عنوان کرد: وضعیت بانک‌ها هم مثل قبل است و حداکثر فقط یک سوم کارکنان باید باشند و فعالیت‌هایشان غیرحضوری است.

وی اضافه کرد: در مورد کارخانه‌‌ها هم با تدبیری که وزارت کار داشته است، کارگاهای تولیدی امروز باز هستند منتها بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی تأکید شده است و باید کارگرهایی که برمی‌گردند حتما غربالگری شوند و بیماریابی صورت بگیرد و کسانی که بیمار و یا مشکوک هستند در محل کار حاضر نشوند.

خامسی ادامه داد: همچنین باید حتما محل کارشان گندزدایی بشود، سرویس‌ها نیز قبل و بعد از سوار شدن گندزدایی شود؛ قرار شده که سازمان صمت و اداره کار بازرسی انجام دهند و آن محیط‌های کاری که رعایت نمی‌کنند را طبق دستور قضا برخورد و اگر لازم شد پلمپ کنند.

وی اضافه کرد: در مورد ترددها هم همچنان تا آخر هفته محدودیت‌های داخل‌شهری و برون‌شهری وجود دارد از تردد خانواده‌هایی که قصد دارند تفریح بروند ممانعت می‌شود، اما کارگران و کارکنان می‌توانند با کارت شناسایی یا معرفی‌نامه معتبر از محل کارشان، تردد داشته باشند.

خامسی تأکید کرد: همه‌ی این مواردی که بیان شد، تا آخر هفته است که طرح فاصله‌گذاری اجتماعی همچنان ادامه دارد اما برای بعد از آن یعنی برای 23 فروردین به بعد در جلسه ستاد ملی که با حضور رئیس جمهور تشکیل می شود و فردا هم جلسه‌اش برگزار خواهد شد، تصمیم گیری می‌شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1596219
ارسال نظر
نظرات