شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 17:30 منتشر شده در مورخ: 1399/01/16 شناسه خبر: 1596232
کارشناس خانواده مطرح کرد؛

زوجین در روزهای کرونایی آستانه صبر خود را بالا ببرند/ مشاجره با همسر در ایام خانه‌نشینی ممنوع

زوجین در روزهای کرونایی آستانه صبر خود را بالا ببرند/ مشاجره با همسر در ایام خانه‌نشینی ممنوع
فرزانه پیرمرادی گفت: روزهای قرنطینه کرونا سخت می گذرد این روزها وقت قضاوت کردن توقع داشتن کنترل کردن و تغییر دادن یکدیگر نیست همه ما تحت فشار روانی هستیم و ناخواسته در حق یکدیگر ممکن است اعمال خشونت خانگی کنیم و سیستم ایمنی یکدیگر را ضعیف نماییم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از  تیتریک،متاسفانه در کشورمان مفهوم اوقات فراغت به درستی در بین زوجین تبیین نشده است و در این زمینه فرهنگ سازی خوبی صورت نگرفته به همین دلیل افراد خانواده و به خصوص زن و شوهر در ایام تعطیلات دچار مشاجره‌های لفظی می‌شوند.

در زندگی‌ های متاهلان معمولاً یه دلیل مشغله زیاد وقت برای جنگیدن و دعوا کم است، بنابراین فقط چند ساعت قبل از خواب می توانید یکدیگر را ببینید. با این حال ، هنگامی که در بعضی از مواقع مدت زمان بیشتری را به تنهایی در خانه می گذرانید ، اوضاع عوض می شود و بحث و اختلاف نظرها نمایان می‌شود. این روزها بسیاری از ما به دلیل بحران ویروس جهانی کرونا برای سلامتی خود و خانواده وهم میهنان‌مان، در خانه به سر می بردیم.

طی گزارش های اعلام شده ورودی تماس برای مراکز مشاوره خانوادگی بهزیستی حدودا سه برابر شده و این یعنی آستانه صبر و تحمل زوجین به شدت پایین آمده است لذا خبرنگار ما گفتگویی با یک روانشناس انجام داده است.

کارشناس خانواده در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت:روزهای قرنطینه کرونا سخت می گذرد این روزها وقت قضاوت کردن توقع داشتن کنترل کردن و تغییر دادن یکدیگر نیست همه ما تحت فشار روانی هستیم و ناخواسته در حق یکدیگر ممکن است اعمال خشونت خانگی کنیم و سیستم ایمنی یکدیگر را ضعیف نماییم.

فرزانه پیرمرادی ادامه داد: اگر گفت و گوهایی در خانه شروع شده که می‌تواند منجر به پرخاشگری بی احترامی یا برخورد فیزیکی شود از همان ابتدا کوتاه بیاییم چه ایراد دارد که حتی وقتی حق با ما است بی‌دلیل عذرخواهی کنیم اگر عذرخواهی چاره‌ساز نیست به آرامی به بهانه‌ای به اتاق دیگری برویم موضوع بحث را عوض کنیم راضی نشویم که پیروزی در بحث را به قیمت دلشکستگی اعضای خانواده مان به دست آوریم.

وی افزود: روزهای قرنطینه را به خاطراتی تبدیل کنیم که موجبات رشد روانی ما و مهربان تر شدن مان را به یادمان بیاورد این روزها فکر کنیم که چگونه می توانیم یکدیگر را خوشحال کنیم و کاری برای یکدیگر انجام دهیم و انتظار جبران متقابل نداشته باشیم جبران مهربانی ما رشد روانی است که با مهربانی بدون انتظار در ما ایجاد می شود.

این کارشناس تصریح کرد: این روزها وقت تقویت خویشتنداری ما در مقابل هر عملی و هر حرفی است نباید واکنش نشان دهیم و نباید بحث ها را ادامه دهیم وقت آن است که با ایجاد تاخیر زمانی در پاسخ های مان به قشر مغز پیشرفته انسانی خود اجازه دهیم به جای عکس العمل های همیشگی و عادت شده ذهنمان، پاسخ مسئولانه را ایجاد کند پاسخ مسئولانه تغییر مثبتی را در محیط ایجاد می‌کند و خوشحال کردن دیگران بهترین تغییر مثبت این روزهاست.

پیرمرادی افزود: بهترین وقت برای این است که فکر کنیم دوست داریم چگونه آدمی باشیم و چگونه در ذهن دیگران به یاد بمانیم مهربان، شاداب، قوی، خیرخواه، صبور و اینها ارزشمند هستند و تمامی ندارند برای حرکت در مسیر ارزشها چه کارهایی می توانیم در همین شرایط قرنطینه کرونا انجام دهیم شاید مهربانی در این روزها صبور بودن در مقابل بیتابی سایر اعضای خانواده است.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: لازم نیست برای مهربانی با یکدیگر بی عیب و نقص باشیم مفهوم مهربانی با داشتن عیب و نقص در آمیخته است موجودات کامل و بی عیب و نقص نیاز به مهربانی ندارند ما انسان هستیم نقص های یکدیگر را تحمل کنیم و با یکدیگر در این شرایط سخت مهربان بوده و دلسوز یکدیگر باشیم.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1596232
ارسال نظر
نظرات