شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 14:01 منتشر شده در مورخ: 1399/01/16 شناسه خبر: 1596262
در گفتگو با تعدادی از تولید کنندگان بیجاری عنوان شد؛

مسئولان فقط به فکر ارائه آمار هستند/ جهش تولید همت مسئولان را می طلبد

مسئولان فقط به فکر ارائه آمار هستند/ جهش تولید همت مسئولان را می طلبد
تعدادی از تولید کنندگان فعال شهرک صنعتی بیجار عنوان کردند: مسئولان ما برای معرفی کار خودشان فقط به فکر ارائه آمار هستند، برطرف کردن مشکلات تولید کنندگان و تحقق جهش تولید نیازمند عزم جدی مسئولان در حمایت از تولیدکنندگان است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کُردتودی، یکی از مکان های مهم که نقش موثری در عملی کردن شعار سال دارند شهرک های صنعتی است.شهرک های صنعتی نقش مهمی در اشتغال و رونق اقتصادی منطقه دارند و توجه به آن و ایجاد زیر ساخت های مورد نیاز آن می تواند زمینه ساز واحدهای تولیدی بزرگتر باشد.

شهرک صنعتی شهرستان بیجار در سال 1383 در حدود ۸۷ هکتار احداث شده است  و در حال حاضر 250 نفر مشغول فعالیت هستند در شهرک صنعتی بیجار 42 واحد تولیدی صنعتی دارای جواز تاسیس هستند که از این تعداد 7 واحد همیشه تعطیل است ، 10 تا 12 واحد نیمه فعال و فصلی فعالیت دارند و بقیه واحدها راکد یا تعطیل هستند.

محمدرضا مایلی مدیر شهرک صنعتی بیجار و یکی از تولیدکنندگان بیجاری است که از سال 1360 وارد عرصه بازار کار شده و از سال 1381 با ثبت شرکت کابل سپهر بیجار با هدف تولید کابل های کنترلی خودرو و شیشه بالابر با تعاونی 1562 با حضور 20 کارگر  فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است.

وی در گفتگو با خبرنگار کردتودی با تأکید بر نقش شرکت شهرک های صنعتی به عنوان حامی و هدایت کننده صنایع کوچک خاطر نشان کرد: حمایت از صنعت و ایجاد اشتغال می تواند از آسیب های اجتماعی جلوگیری کرده و باعث ایجاد سلامت روحی و روانی جامعه گردد ، که صنایع کوچک بهترین راه حل برای تحقق این امر در استان می باشد.

وی با بیان اینکه توجه به تولید موجب رونق اقتصادی و اجتماعی منطقه می شود ، افزود : اگر در طول چند سال گذشته مسوولان ما شعار سال را در راس امور قرار می دادند در حال حاضر وضعیت تولید ما خیلی بهتر از حال حاضر بود

این تولید کننده بیجاری با اشاره به نقش واحدهای تولیدی در تحقق شعار سال ،اظهار داشت: توجه به تولیدات داخلی و برطرف نمودن مشکل واحدهای تولیدی مهمترین اقدام در جهش تولید  است.

مایلی با تاکید بر اینکه تحقق شعار سال در بطن اقتصاد مقاومتی است ، گفت اگر مسوولان ما به تولیدات داخلی باور داشته باشند و تمام هم و غم آنها برطرف کردن مشکلات تولیدات داخلی باشد هم اقتصاد مقاومتی محقق می شود هم می توانیم به جهش تولید مد نظر رهبر معظم انقلاب برسیم .

مدیر عامل بزرگترین واحدی تولیدی بیجار با اشاره به مشکلات این صنعت و شهرک صنعتی بیجار ،بیان داشت: دریافت سود کلان از سوی بانک ها، عدم تمایل مردم با سرمایه های خُرد برای ورود به بخش صنعت، سود اقساط معوقه و بازپرداخت های کلان سرمایه گذاران واحدهای تولیدی شهرک صنعتی است که موجب بروز مشکلات متعددی در این زمینه شده است.

وی خاطر نشان کرد: اگر جهش تولید محقق شود کشور از هر گونه وابستگی به خارج کشور بی نیاز می شود.

مایلی ادامه داد: جهش تولید نیازمند زیر ساخت های لازم است ، مثلا یک تولید کننده برای افزایش تولید خود در یک شهرک صنعتی نیازمند توجه مسولان به ویژه برداشتن قوانین سنگ انداز است که این امر محقق نمی شود مگر اینکه خود مسولان بخواهند.

مدیر شهرک صنعتی بیجار با تاکید بر اینکه متاسفانه وضعیت سرمایه گذاری در این شهرستان خیلی سخت است و مهمترین آن همین تفاوت قیمت زمین در شهرک صنعتی بیجار با سایر شهرها است، بیان داشت: ارزش هر متر زمین در شهرک صنتی بیجار 850 هزار تومان است در حالی که همین زمین در شهرک صنعتی کاسپین با قیمت هر متر 650 هزار تومان به فروش می رسد ، حال با تفاوت شما بگویید سرمایه گذار با کدام دلخوشی پا به شهرک صنعتی بیجار بگذار.

این تولید کننده تصریح کرد: مسوولان ما باید فرهنگ استفاده از کالای داخلی را بین مردم به نحو احسن معرفی کنند که همین گرایش مردم به سمت استفاده از کالای داخلی نقش موثری در تحقق شعار سال یعنی جهش تولید دارد.

 

ترغیب مردم به استفاده از توید داخلی نقش موثری در تحقق جهش تولید دارد

یکی دیگر از واحدهای تولیدی فعال در شهرک صنعتی بیجار، کارخانه قند بیجار گروس است.زکریا جعفریان صاحب این کارخانه در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه در سال 1382 موفق به دریافت پروانه بهره برداری واحد تولیدی خودش شده است ، اظهار داشت: تولید خود را در همان سال با تولید قند از شکر در دو نوع کله و کلوخه آغاز کرده ایم.

وی ادامه داد: تا اواخر سال 96 این خط تولید با اشتغالزایی 8 نفر از جوانان شهر بیجار فعالیت داشت اما به علت عدم حمایت دولت و سنگ اندازی برخی مسئولان شهرستان مجبور به تعطیل آن شدم که در پی تعطیلی این خط تولید آن 8 نفر جوان هم بیکار شدند.

مدیر کارخانه قند گروس اضافه کرد: ظرفیت اسمی کارخانه 18 تن در روز است که در حال حاضر بعلت مشکلات مالی و تعطیلی برخی خط های تولید 5 تا 6 تن تولید در روز داریم.

این تولید کننده بیجاری خاطر نشان کرد : از ابتدای خط تولید تا کنون برای برپا داشتن این واحد تولیدی خون دلهای زیادی خورده ام و تنها هدف هم کمک به تولید رونق در شهرستان بیجار بوده است ، اما این را بگوییم تا زمانی که مسوولان ما نخواهند شاهد رونق تولید و جهش آن نمی توانیم باشیم.

جعفریان با تاکید بر اینکه مهمترین موانع تولید از نظر فعالان تولیدی  غیرقابل پیش بینی بودن و تغییرات قیمت مواد اولیه و محصولات  اجرایی ناظر بر کسب  و کار است ، گفت : دولت با رفع موانع و سنگ‌هایی از پیش پای تولیدکنندگان بردارد و سرمایه‌های خاموش و راکد جامعه را به سمت تولید داخلی سوق دهد و استفاده از کالای ایرانی را به خوبی در بین مردم تبین کند.

این تولید کننده عنوان کرد: دشمن با 20درصد تحریم علیه کشور ما و در مقابل ما ایستاده است در حالی که 80 درصد دیگر را  خود ما میتوایم با تکیه بر توانایهای خودمان در عرصه تولید رقم بزنیم.

جعفریان حرکت در چارچوب‌ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را  امری حیاتی و ضروری دانست  و افزود: جهش تولید می تواند اقتصاد کشور را در برابر تمامی  تحریم های  خارجی حفظ کرد .

 

جهش دو برابری بکار گیری نیرو تولید در دستور کار کارگاه من است

ساسان حیدراوغلی یکی دیگر از تولید کنندگان فعال شهرک صنعتی بیجار اظهار داشت: در حال حاضر ۷ نفر بطور مستقیم و ۵ نفر بطور غیر مستقیم در کارگاه بنده مشغول بکار میباشند.

وی در خصوص میزان تولید در ۲ خط تولیدی کارگاه خود بیان داشت:  در ۲ خط تولید قطعات فلزی و پلاستیکی در سال گذشته ۱۵ تن میلگرد را تبدیل به ۸۵۰ هزار قطعه انواع رگلاژ های فلزی تولید کردیم و در خط پلاستیک ۲۵ تن مواد اولیه پلاستیک را به انواع قطعه ات پلاستیکی خودرویی تبدیل کردیم.

این تولید کننده بیجاری با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال جهش تولید، افزود: مهمترین برنامه این کارگاه نیز جهشی  ۲ برابری هم در تعداد نیروهای مشغول بکار هم در ۲ برابر کردن میزان تولیدات و همچنین صادرات به استانهای دیگر است.

این تولید کننده بیجاری با اظهار گلایه از بی توجهی مسوولان گفت: همان طور که در مصاحبه قبلی نیز خدمتتان عرض کردم متاسفانه مسوولان ما فقط شعار می دهند، اگر حتی به اندازه یک دهم توان کاری خود پیگیر مسایل ‌مشکلات بخش صنعت میشدن شهرک صنعتی بیجار الان حرفی برای گفتن داشت.

وی تصریح کرد: متاسفانه مسوولین ما فقط بفکر ارائه آمار هستند که رتبه خود را بالا ببرند ولی در واقعیت اصلا اینطور نیست اگر یه مسوول واقعی فقط ۱۰ دقیقه وقت برای من بگذارد در همین مدت کوتاه حقایقی را برایشان روشن کنم که بدانند ان ارقام و آمار واقعی نبوده و نیستند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1596262
ارسال نظر
نظرات