شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 14:15 منتشر شده در مورخ: 1399/01/16 شناسه خبر: 1596265

شناسائی ۱۷ بیمار کرونایی جدید در استان بوشهر/ ۱۲ بیمار کرونایی جدید در دشتستان

شناسائی ۱۷ بیمار کرونایی جدید در استان بوشهر/ ۱۲ بیمار کرونایی جدید در دشتستان
اعلام رسمی ظهر شنبه ۱۶ فروردین: ۱۷ نفر به لیست مبتلایان کرونا در استان بوشهر افزوده شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛  اعلام رسمی ظهر شنبه ۱۶ فروردین: ۱۷ نفر به لیست مبتلایان کرونا در استان بوشهر افزوده شد.

کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به این آمار اظهار کرد: آزمایش کرونا ۱۷ بیمار دیگر در استان بوشهر مثبت اعلام شد و مجموع بیماران کرونایی این استان به ۱۲۲ نفر رسید.

این درحالی است که روز گذشته شمار مبتلایان به ویروس کرونا در بوشهر صفر اعلام شده بود اما یکباره شمار مبتلایان در غفلت مسئولین پیشه گرفت.

که یکی از رسانه های دشتستان افزایش یکباره مبتلا به ویروس کرونا را اینگونه نوشته است: در روزهای پایاینی سال ۹۸ خانم میانسال از اهالی غیربومی و ساکن یک روستا در دشتستان به جهت کسالتی که داشته است به بیمارستان شهید گنجی برازجان مراجعه می کند و پزشکان متخصص در کنار انجام آزمایشات مربوطه، تست کرونا هم از فرد مورد نظر گرفته و به جهت کسب اطلاع از وضعیت سلامت وی نمونه مربوطه را به آزمایشگاه تهران ارسال می کنند.

قبل از اعلام پاسخ استعلام از تهران این خانم میانسال در بیمارستان فوت و جسد تحویل خانواده ‌متوفی می گردد.

خانواده که اطلاعی از بیماری وی نداشته اند  اقدام به غسل و خاکسپاری مادر خود می نمایند (بدون رعایت پروتکل جهانی سازمان بهداشت) که ۴۸ ساعت پس از خاکسپاری، مطلع می شوند مادر به دلیل مبتلا به ویروس کرونا در گذشته است.

براساس این گزارش علاوه بر آن ۵ نفری که رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  اظهار کرده بود احتمال ابتلای افرادی که در مراسم شست و‌ شو، تشییع و خاک سپاری ایشان همکاری و حضور داشته اند  وجود دارد.

ضمن اینکه روز گذشته عروس این خانواده بر اثر ابتلا به این ویروس فوت نموده و شمار فوت شدگان این خانواده به سه نفر رسیده است.

نیاز است دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در کنار همه تلاش هایی که در این مدت برای سلامت هموطنان کرده است و همچنان تلاش های کادر درمانی ادامه دارد توجه ویژه و خاصی به همه موارد داشته باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1596265
ارسال نظر
نظرات