شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:10 منتشر شده در مورخ: 1399/01/16 شناسه خبر: 1596273
کارشناس مدیریت استراتژیک ؛

بدهی فعلی دولت آمریکا برابر با 470 سال درآمد نفتی ایران است

بدهی فعلی دولت آمریکا برابر با 470 سال درآمد نفتی ایران است
محمد حسن قدیری با اشاره به بدهی نزدیک به 24 تریلیون دلاری دولت فدرال آمریکا گفت: این میزان بدهی معادل 470 سال درآمد نفتی ایران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛محمد حسن قدیری ابیانه در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا؛ پیرامون تاثیر ویروس کرونا بر اقتصاد جهان گفت: ویروس کرونا تاثیر زیادی بر وضعیت اقتصادی جهان گذاشته است به نحوی که  سازمان های اقتصادی جهان از رکود بی سابقه ناشی از این بیماری  بر اقتصاد جهانی خبر داده و اعلام کردند این رکود نسبت به رکود سال 2008 به مراتب شدید تر است.

کاهش قیمت جهانی نفت تحت تاثیر تعطیلی صنایع جهان

این کارشناس مدیریت استراتژیک افزود: تعطیلی بسیاری از کارخانجات و صنایع جهان باعث کاهش مصرف نفت و در نتیجه کاهش قیمت جهانی این محصول شده به نحوی که در حال حاضر قیمت آن به حدود  20 دلار رسیده که این رقم  درحدود  20 سال گذشته بی سابقه است البته  رفتار عربستان و کشورهای نفت خیز درعرضه بیش از اندازه نفت نیز در این کاهش بی تاثیر نبوده است.

وی با اشاره به بدهی نزدیک به 24 تریلیون دلاری دولت فدرال آمریکا اظهار داشت: این میزان بدهی معادل 470 سال درآمد نفتی ایران بوده که بیماری کرونا سبب شده تا امریکائی ها بازهم  به بدهی خود بیافزایند و مجبور به اختصاص 2.2 تریلیون دلار برای مقابله با وضعیت اقتصادی ناشی از این بیماری شوند که این مبلغ نیز معادل رقمی بیش از رقم کل صادرات نفت ایران طی 40 سال اخیر است.

کرونا وضعیت اقتصادی آمریکا را نسبت به گذشته وخیم تر کرده است

قدیری ابیانه تصریح کرد: سرانه بدهی هر خانوارآمریکایی 25 هزار دلار معادل 3.5 میلیارد تومان است و سرانه بدهی کل امریکا شامل بدهی دولت،مردم و شرکت های آمریکایی به رقمی قریب به 77 تریلیون دلار رسیده که معادل 1550 سال درآمد نفتی ایران است.

سفیرسابق ایران در استرالیا در پایان با بیان اینکه این بیماری وضعیت اقتصادی آمریکا را نسبت به گذشته وخیم تر کرده است گفت: در این مدت میلیون ها نفر در این کشور بیکار شدند و قطعا وضعیت بد اقتصادی دراین کشور بر وضعیت کشورهای جهان به ویژه کشورهایی که به نوعی اقتصاد خود را به اقتصاد آمریکا گره زده اند تاثیرگذار خواهد بود.

انتهای پیام/ح

 

 

https://www.dana.ir/1596273
ارسال نظر
نظرات