شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 12:56 منتشر شده در مورخ: 1399/01/16 شناسه خبر: 1596274
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان خبر داد؛

سه هزار کُردستانی در قرنطینه خانگی هستند

سه هزار کُردستانی در قرنطینه خانگی هستند
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان گفت: تاکنون سه هزار نفر در کردستان در قرنطینه ی خانگی هستند که بیشترین آمار آن مربوط به شهر سقز است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابراهیم قادری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، عنوان کرد: از ۱۱۴۵ نمونه گرفته شده، ۵۲۱ نمونه منفی و ۵۸۷ نمونه هم مثبت بوده است.

وی گفت: در حال حاضر بیش از سه هزار نفر در کُردستان در قرنطینه خانگی هستند.

قادری به شرایط محدودیت خانگی اشاره و تاکید کرد: افراد بهبود یافته پس از ترخیص از بیمارستان، باید به مدت 14 روز در یک اتاق مجزا مانده و اعضای خانواده وی نیز از ماسک و سایر تجهیزات حفاظت فردی استفاده کنند.

وی گفت: سقز بیشترین میزان درگیری با این بیماری دارد، طی این ۲ ماه که از اپیدمی کرونایی در استان می‌گذرد با فاصله‌گذاری اجتماعی که انجام شد تا حدود زیادی مانع از رشد سریع ابتلا شدیم.

وی افزود: همانگونه که انتظار می‌رفت بیماری کرونا در برخی مناطق روستایی استان نیز دیده شد و امکان گسترش آن نیز وجود دارد و در حال حاضر تعداد روستاهایی که در آن افراد مشکوک به ویروس کرونا وجود دارند در دست نیست اما در سطح وسیع در روستاهای دو شهرستان دهگلان و سنندج در حال ارائه ی خدمات هستند.

وی با بیان اینکه یک مورد مرگ در روستای آویهنگ سنندج بر اثر ابتلا به بیماری کرونا به ثبت رسیده است، افزود: در پی بیماری یکی از سکنه این روستا که اوایل فروردین از تهران به روستای خود برگشته بود، برخی از بستگان برای دیدار و عیادت از فرد یاد شده، اقدام کردند و متاسفانه این فرد دو روز پیش در بیمارستان توحید فوت کرد و نتیجه آزمایش او نیز در خصوص ابتلا به کرونا مثبت بود.

قادری اضافه کرد: روز گذشته یک تیم از طرف معاونت بهداشتی و مرکز بهداشت سنندج از روستای آویهنگ بازدید و با مردم این روستا صحبت کردند.

قادری خاطر نشان کرد: پایبندی به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و حفظ فاصله بیش از یک متر توسط افراد، ضدعفونی هدفمند سطوح، شست‌وشوی مداوم و صحیح دست‌ها با آب و صابون و خودداری از تماس دست با چشم، دهان و بینی مهمترین راه‌های پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1596274
ارسال نظر
نظرات