شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 12:39 منتشر شده در مورخ: 1399/01/16 شناسه خبر: 1596277
نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی:

شناسایی نقاط قوت و ضعف تولید داخلی مهمترین راه تحقق شعار سال است

شناسایی نقاط قوت و ضعف تولید داخلی مهمترین راه تحقق شعار سال است
نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شناسایی نقاط قوت و ضعف تولید داخلی و ارائه برنامه مدون مهمترین راه تحقق جهش تولید است ، گفت: گذر از تولید سنتی به سمت حمایت از شرکت های دانش بنیان در راستای جهش تولید در دستور کار مسوولان باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمدالله کریمی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار داشت: نامگذاری سال ۹۹ بعنوان جهش تولید با هدف جلب نظر مردم به ارزش تولید داخلی و همینطور در نقطه مقابل توجه به مشکلات تولید داخلی انتخاب هدفمندی از سوی مقام معظم رهبری است.

 وی افزود: اولین گام جهت تحقق جهش تولید شناسایی نقاط قوت ، ضعف ها ، فرصت ها و تهدید ساختار فرایند تولید داخلی است.  

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید نقاط قوت حوزه تولید تقویت و نقاط ضعف برطرف شود ، بیان داشت: در این راستا باید استفاده از طرفیت بخش خصوصی حقیقی و خلق فرصت برای آنها و جهش تولید داخلی به دست کارافرینان و تولید کنندگانی داده شود که به صورت واقعی دوست دار نظام باشند. 

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گذر از تولید سنتی به سمت حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های که با خلاقیت و استفاده از تکنولوژی به روز و ارزش افزوده بیشتری فراهم می آوردند از راه های تحقق جهش تولید در کشور است. 

کریمی با تاکید بر اینکه برای تحقق جهش تولید باید مبارزه با مفاسد اقتصادی به صورت جدی در دستور کار واقع شود ، گفت : امیدواریم با اراده جدی قوای سه گانه و همچنین شفافیت قوانین و آیین نامه های اجرایی در حوزه تولید قدم های خوبی در راستای جهش تولید برداشته شود. 

 نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی و با توجه به شیوع ویروس کرونا، دولت با جهت رفع تعارض میان سیاست عبور از بحران کرونا و همچنین سیاست حمایت عملی و اثر بخشی از کسب و کار برنامه ریزی مدونی نمایند تا شعار سال هر چند به صورت جانبی تحقق یابد. 

 وی عنوان کرد: تحقق جهش تولید موجب می شود ظرفیت های واقعی اقتصاد بدون نفت در شرایط تحریم نفتی آزاد شود.  

کریمی تاکید کرد: از مهمترین راه های تحقق شعار سال حمایت از تولید کنندگان داخلی و برداشتن قوانین دست و پا گیر اداری است. 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1596277
ارسال نظر
نظرات
سید محمد کاظم
1399/01/17 - 21:43
پاسخ
با سلام جناب کریمی خدا قوت. موضوع تعطیلی خانه بهداشت روستای آل کبود. بیدتبیری بخشدار محترم ودهیاری وشوراها روستا در حالت ناهنجاری و سرایت ویروس کرنا روستا در وضع اصف باری قرار دارد. عاجزانه درخواست رسیدگی دارم.
rateup 0
ratedown 0
ارسال نظر