شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 12:29 منتشر شده در مورخ: 1399/01/16 شناسه خبر: 1596289
با شایع شدن ویروس کرونا صورت گرفت؛

وام 2 میلیون تومانی برای رانندگان تاکسی

وام 2 میلیون تومانی برای رانندگان تاکسی
ضامنی گفت: امروز فهرست 400 هزار نفره رانندگان تاکسی در سراسر کشور به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ارائه تسهیلات ارسال می‌شود.تعدادی از رانندگان تاکسی نیز که تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند که مذاکرات صورت گرفته باید بیمه بیکاری دریافت کنند و این موضوع نیز پیگیری خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پس از انتشار سراسری ویروس کرونا در جهان، مشاغلی فراوانی درگیر این موضوع شدند. در ایران هم مشاغلی هستند که همواره با خطر ناقل شدن به این بیماری هستند. حمل و نقل و خدمات شهری که یکی از آن ها سازمان تاکسیرانی است، رانندگان بیشترین مواجهه را با این بیماری دارند و باید برای از آنان شرایطی فراهم کرد تا بتوانند از مبتلا شدن به ویروس کرونا، در امان نگه دارند.

 در همین راستا مرتضی ضامنی گفت: تعدادی از رانندگان تاکسی نیز که تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند با مذاکرات صورت گرفته با سازمان تأمین اجتماعی باید بیمه بیکاری دریافت کنند که این موضوع نیز پیگیری خواهد شد و اقدامات لازم در این خصوص نیز انجام می‌شود.

مرتضی ضامنی رئیس اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری تهران در باره حمایت‌های صورت گرفته از رانندگان تاکسی با توجه به شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: هیأت دولت مصوباتی در این خصوص ابلاغ کرده است و فرایند اجرایی این مصوبات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از امروز پیگیری خواهیم کرد.

وی بیان داشت: امروز فهرست 400 هزار نفره رانندگان تاکسی در سراسر کشور به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ارائه تسهیلات ارسال می‌شود.

بنابر خبرگزاری فارس ضامنی افزود: بر اساس مصوبه دولت این رانندگان از یک تا 2 میلیون تومان بر اساس تعداد خانوار تسهیلات دریافت می‌کنند که باز پرداخت آن هم در مدت زمان طولانی است.

رئیس اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری تهران بیان داشت: تعدادی از رانندگان تاکسی نیز که تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند با مذاکرات صورت گرفته با سازمان تأمین اجتماعی باید بیمه بیکاری دریافت کنند که این موضوع نیز پیگیری خواهد شد و اقدامات لازم در این خصوص نیز انجام می‌شود.

وی یاد آور شد: اتحادیه تاکسیرانی با سازمان تأمین اجتماعی پیش از شیوع ویروس کرونا، رانندگان تاکسی‌ای که تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پالایش کرده و افرادی که به اشتباه در این لیست قرار گرفته بودند بیمه آنها قطع می‌شود و این افراد باید از محل شغل اصلی خود تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1596289
ارسال نظر
نظرات