شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 14:56 منتشر شده در مورخ: 1399/01/16 شناسه خبر: 1596328
کرونا همچنان می‌تازد؛

از آمار رو به رشد مبتلایان به کرونا در جهان تا هشدار بانک جهانی درباره «رکورد بزرگ»

از آمار رو به رشد مبتلایان به کرونا در جهان تا هشدار بانک جهانی درباره «رکورد بزرگ»
ساعاتی قبل، بانک جهانی درباره رکود بزرگ جهانی به دلیل شیوع کرونا هشدار داده است و این امر به یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های پیش‌روی مردم و دولت‌ها در سراسر جهان تبدیل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، کرونا همچنان می‌تازد و این خبر تازه‌ای برای جهان نیست! سازمان جهانی بهداشت همچنان در تلاش است تا با کمک کشورها شرایط موجود را تحت کنترل بگیرد. این روزها اما آمریکا به یکی از کانون‌های شیوع بیماری کرونا در جهان تبدیل شده است و چنان‌که دویچه‌وله نوشته است این کشور رکورد بیشترین تعداد مبتلایان نسبت به جمعیت را در جهان از آن خود کرده است.

امروز ترامپ به شهروندان توصیه کرده است که برای مقابله با شیوع کرونا از ماسک استفاده کنند! بیشتر ایالت‌های آمریکا نیز این روزها درگیر بیماری کرونا هستند. ارتش این کشور از مدت‌ها قبل، برخی از مناطق را از جمله در نیویورک به طور کامل قرنطینه کرده است. در چین نیز، هنوز فرایند ضدعفونی کردن شهرها ادامه دارد. در ایران اگرچه چنان‌که مسئولان می‌گویند، اوضاع تحت کنترل است اما همچنان آمار مبتلایان رو به افزایش است.

مطابق آخرین آمارها بیش از 53 هزار نفر در ایران به این بیماری مبتلا شده‌اند و از این میزان، بیش از 3 هزار و 200 نفر به کام مرگ رفته‌اند. در سمنان نیز مطابق اعلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی در روز سیزدهم فروردین آزمایش 421 نفر مثبت اعلام شده بود. باید دید بازگشت جمعیتی که به مسافرت رفته بودند، طی روزهای آینده موجب تغییراتی محسوسی در آمار مبتلایان به کرونا خواهد شد یا خیر.

شاید یکی از تفاوت‌های تلاش برای مهار کرونا در ایران با دیگر نقاط جهان، فعالیت چشم‌گیر گروه‌های مردمی باشد. تنها در یک نمونه در سمنان، بیش از دو هزار نفر در قالب قرارگاه مردمی مبارزه با بیماری کرونا موسوم به یحیی‌بن‌موسی‌الکاظم(ع) گرد هم آمده‌اند و تا دو روز قبل بیش از 30 هزار ماسک و 30 هزار قوطی ماده ضدعفونی در میان مردم توزیع کرده‌اند. در سایر نقاط ایران نیز فعالیت گروه‌های مردمی چشم‌گیر است.

اما نگرانی‌های اقتصادی مردم جهان نیز در این میان رو به افزایش است. ساعاتی قبل، بانک جهانی درباره رکود بزرگ جهانی به دلیل شیوع کرونا هشدار داده است و این امر به یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های پیش‌روی مردم و دولت‌ها در سراسر جهان تبدیل شده است. شرکت‌های پیش‌رو در حوزه تکنولوژی نیز می‌کوشند تا به بهبود شرایط کمک کنند.  روز گذشته اعلام شد که گوگل قصد دارد به منظور مهار کرونا، اطلاعات موقعیت مکانی کاربران را در اختیار 131 کشور جهان قرار دهد.

بر این اساس قرار است جهت‌های تردد، ترسیم و بر روی یک وب‌سایت ویژه قرار بگیرد؛ این جهت‌ها درصد افزایش یا کاهش بازدید از اماکنی چون پارک‌ها، فروشگاه‌ها، منازل و محل‌های کاری را نشان می‌دهد. چنان‌که برخی خبرگزاری‌ها نوشته‌اند، این سیستم از اطلاعات کاربرانی که وضعیت مکان‌یابی‌شان را فعال کرده باشند استفاده می‌کند. اولین داده‌هایی که به واسطه اقدام اخیر گوگل به دست آمده نشان می‌دهد که مراجعه به محل‌های کار در کشور ایتالیا 63 درصد کاهش یافته است.

باید دید در روزهای آینده چه تغییراتی در حوزه کنترل بیماری کرونا ایجاد خواهد شد؟

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1596328
ارسال نظر
نظرات