شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 21:28 منتشر شده در مورخ: 1399/01/16 شناسه خبر: 1596332
فرماندار شهرستان اردل خبرداد؛

20 درصد باغات اردل دچار سرمازدگی شدند

20 درصد باغات اردل دچار سرمازدگی شدند
محمود کیانی فرماندار شهرستان اردل گفت: سرمازدگی به 20 درصد باغات هسته دار از جمله هلو، زرد آلو و آلبالو این شهرستان خسارت وارد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمود کیانی فرماندار شهرستان اردل در گفت و گو با خبرنگار جهانبین نیوز با بیان این خبر گفت:به لحاظ اینکه امسال تولید محصولات کشاورزی در شهرستان اردل به نحوی قابل قبول خواهد بود لازم تا اقدامات کارشناسی انجام دهیم و از افت کیفیت محصولات کشاورزی جلوگیری کنیم.

کیانی در ادامه با ذکر اینکه افت دمای هوا در هفته‌های اخیر به طور میانگین به 20 درصد از باغات شهرستان  اردل خسارت وارد شود، افزود: خوشبختانه با اطلاع‌رسانی به موقع جهاد کشاورزی و حساسیت باغداران نسبت به انجام اقدامات پیشگیرانه موجب شد از افزایش خسارت سرمازدگی به باغات جلوگیری شود.

وی اظهار کرد: میزان تقریبی برآورد خسارات وارد شده ناشی از سرمازدگی ۱۴ میلیارد ریال برآورد گردید که موضوع را به مدیریت بحران استان گزارش نمودیم و  استان نیز به تهران انعکاس داده و پس از حصول نتیجه، هر تصمیمی که در خصوص جبران خسارات ناشی از سرمازدگی گرفته شد از طریق مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان به باغداران خسارت دیده اطلاع رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1596332
ارسال نظر
نظرات