شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:25 منتشر شده در مورخ: 1399/01/16 شناسه خبر: 1596356
در جریان معاملات امروز رخ داد؛

رکوردشکنی تاریخی بورس با رشد ۲۰هزار واحدی شاخص کل

رکوردشکنی تاریخی بورس با رشد ۲۰هزار واحدی شاخص کل
شاخص بورس تهران در معاملات امروز با رشد ۲۰هزار واحدی رکورد شکنی کرد و در ارتفاع ۵۶۷ هزار واحد ایستاد که این رشد یک رکورد محسوب می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شاخص بازار سرمایه امروز با ۸۷۹ هزار معامله به ارزش ۵۳ هزار و ۱۴۷ میلیارد ریال، ۲۰ هزار و پنج واحد رشد داشت و شاخص کل  به ۵۶۷ هزار و ۶۶۴ واحد رسید. 

براساس این گزارش در حالی که اکثر بورس‌های دنیا به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی واحدهای تولیدی با افت مواجه هستند، اما بورس تهران به دلیل استقبال مردم و هجوم پول‌های سرگردان علاوه بر روند ادامه روند مثبت خود رکوردشکنی هم کرد و شاخص به قله ۵۶۷ هزار واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از 438 هزار میلیارد تومان رسید و در دادوستددهای امروز ارزش معاملات خرد 7473 میلیارد تومان بوده است که شاهد تغییر مالکیت 1145 میلیارد تومان حقوقی به حقیقی بودیم.

شاخص کل با معیار هم وزن با ۵۸۸۵ واحد رشد به رقم ۲۰۱ هزار و ۸۷ واحد و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی با 5 هزار و 332 واحد رشد کرده و به رقم 151 هزار و 294 واحد رسید. امروز عمده نمادهای بورس مانند پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه، ملی مس، بانک ملت، مپنا، صنعتی و معدنی گل گهر و پتروشیمی پارس همگی در افزایش رشد شاخص کل اثر گذار بودند به طوری که از میان شرکت‌ها، ۳۱۶ نماد مثبت و ۳۵ نماد منفی بود.

نمادهای پر بیننده در بورس که مورد اقبال معامله گران قرار گرفته شامل وتجارت، وبملت، غگل، غسالم، ونوین، شپنا، فملی، ومعادن، فولاد بودند.

شاخص کل فرابورس نیز با ۲۰۴ واحد رشد به رقم ۷۲۲۵ واحد رسید. در این بازار ۶۱۲ هزار معامله انجام شد که ۲۴ هزار و ۸۵۶ میلیارد ریال ارزش داشت. در بازار فرابورس ۱۶۴ نماد مثبت و ۴۹ نماد منفی بودند که از میان آن ها پتروشیمی زاگرس، سهامی ذوب آهن اصفهان، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، تولید نیروی برق دماوند، فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی تندگویان و صنایع ماشین های اداری ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.

* شکست رکورد تاریخی ورود پول حقیقی به بورس
 
در جریان معاملات امروز بازار سرمایه حدود 1450 میلیارد تومان نقدینگی از سمت حقیقی‌ها وارد بازار شد که یک رکورد بی سابقه برای بورس است و نشان می‌دهد بازار سرمایه مورد استقبال شدید نقدینگی سرگردان جامعه قرار گرفته به طوری که این ورود نقدینگی در یک روز در چند ساله اخیر بی‌سابقه است.
 
انتهای پیام

 

https://www.dana.ir/1596356
ارسال نظر
نظرات