شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 15:00 منتشر شده در مورخ: 1399/01/16 شناسه خبر: 1596373
وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد:

پالایش متقاضیان اینترنتی مسکن ملی آغاز شد/ اردیبهشت کلنگ زده می‌شود

پالایش متقاضیان اینترنتی مسکن ملی آغاز شد/ اردیبهشت کلنگ زده می‌شود
بر اساس اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی، بررسی شرایط متقاضیانی که از طریق اینترنت اقدام به ثبت نام در مسکن ملی کرده اند شروع شده و متقاضیان پیامکی بعد از فروکش کردن بحران کرونا پالایش می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرایند بررسی شروط متقاضیانی که به صورت ثبت نام اینترنتی در سامانه اقدام به نام نویسی کرده بودند آغاز شده است. متاهل یا زن سرپرست خانوار بودن، عدم استفاده از زمین یا ملک دولتی از ابتدای انقلاب تاکنون، عدم مالکیت واحد مسکونی از سال ۱۳۸۴ تا کنون سکونت حداقل پنج سال در شهر مورد تقاضا از جمله شرایط ثبت نام بوده که بر همین اساس متقاضیان تایید یا رد می شوند.

هنوز زمان اعلام قطعی پذیرفته‌شدگان مشخص نیست اما پیش از این محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی به ایسنا گفته بود که این زمان حدود ۴۵ روز طول می کشد.

از سوی دیگر شرایط کسانی که از طریق پیامک نام‌نویسی کرده‌اند بعد از فروکش کردن بیماری کرونا مورد بررسی قرار می گیرد.

محمودزاده در این خصوص گفته است  ۵۴۲ هزار و ۴۰۹ نفر از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن از طریق سامانه اینترنتی و ۸۱۹ هزار و ۷۳۹ نفر از طریق پیامک ثبت نام کردند که کار پالایش یک گروه از آنها آغاز شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی افزود: پالایش افرادی که از طریق سامانه ثبت‌نام کردند به این دلیل که اطلاعات آنها در سامانه بارگذاری شده در حال انجام است.  افرادی که از طریق پیامک ثبت نام کردند بعد از بهبود وضعیت بهداشتی و رفع بحران کرونا، فراخوان می‌شوند تا اطلاعات لازم را بارگذاری کنند و پس از آن پالایش اطلاعات آن عده نیز انجام خواهد شد.  

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: با عادی شدن شرایط بهداشتی جامعه، بلافاصله تکمیل ثبت نام متقاضیان پیامکی و پالایش آنها انجام و نتایج قطعی ثبت نام شدگان طرح اقدام ملی مسکن اعلام خواهد شد.

اردیبهشت کلنگ ثبت نامی ها زده می‌شود

براساس این گزارش، کل برنامه اجرایی طرح اقدام ملی در شهرهای جدید ۱۹۵ هزار واحد است که از این تعداد ۶۰ درصد واحدها بالغ بر ۹۶ هزار واحد در قالب فروش اقساطی و ثبت نام و مابقی به صورت قراردادهای مشارکتی پیش خواهد رفت. بنا به گفته طاهرخانی مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ۳۳ هزار واحد در قالب واگذاری زمین و تعهد ساخت در مرحله اجرا قرار گرفته اند.

در ۲۱ شهر جدید قرار است ۱۹۵ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن ساخته شود که بیشترین تعداد به ترتیب در شهر جدید پرند به میزان ۲۵ هزار و ۳۲۷ واحد، شهر جدید صدرا ۲۵ هزار و یک واحد، هشتگرد و بهارستان هرکدام ۲۱ هزار واحد، پردیس ۱۹ هزار واحد، فولادشهر ۱۸ هزار واحد و شهر جدید سهند ۱۷ هزار واحد ساخت خواهد شد.

وضعیت پروژه‌های طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در هشت شهر جدید پرند، هشتگرد، بهارستان، گلبهار، فولادشهر، امیرکبیر، سهند و صدرا توسط معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تشریح شد.

حبیب الله طاهرخانی ضمن اشاره به آخرین وضعیت ثبت‌نام این طرح در هشت شهر جدید، انتخاب پیمانکار و آغاز عملیات اجرایی واحدهای مسکونی گفت: واحدهای مشارکتی در بعضی از مناطق به پیشرفت بالای ۵۰ درصد رسیده و عملیات اجرایی واحد های ثبت نامی نیز از اردیبهشت ماه آغاز می شود.

وی اظهار کرد: به تمامی مدیران عامل شهرهای جدید اعلام کرده ایم پروژه‌های فاقد مشکلی که آماده واگذای به پیمانکار برای شروع عملیات اجرایی هستند، باید هرچه سریعتر در مسیر اجرایی قرار گرفته و گزارش مربوطه به شرکت عمران شهرهای جدید ارسال شود.

به گفته طاهرخانی در شهر جدید سهند آذربایجان شرقی مجموعا ۱۷ هزار واحد در برنامه طرح اقدام ملی قرار دارد. تاکنون از میان ۶ هزار ثبت‌نام‌کننده، صلاحیت سه هزار ۴۱۰ نفر تایید شده است. سهم متقاضیان تایید صلاحیت شده در این شهر جدید ۵۶/۸ درصدی از مجموع ثبت‌نام‌کنندگان این طرح است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص شهرهای جدید بهارستان و پرند نیز گفت: در شهر جدید بهارستان در مجموع ۷ هزار متقاضی تاکنون ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۳ هزار و ۸۶۴ تایید شده‌اند. همچنین شهر جدید پرند نیز تا کنون ۲۰ هزار ثبت‌نام داشته است که از این تعداد ۹ هزار و ۴۶۰ نفر مورد تأیید قرار گرفته‌اند.

وی تصریح کرد: همچنین ۵۲۰۸ نفر نیز تاکنون از مجموع ۹۵۰۰ نفر ثبت‌نام‌شده در شهر جدید فولادشهر، ۳۳۹۳ نفر از ۶۰۰۰ نفر ثبت‌نامی در شهر جدید گلبهار و ۶۹۴۱ نفر از ۱۵ هزار ثبت‌نامی شهر جدید هشتگرد مورد تأیید شرایط لازم برای ثبت‌نام در طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن قرار گرفته‌اند.

طاهرخانی بر انجام فراخوان پروژه‌ها، تعیین قیمت‌ها، اخذ پروانه و مجوزهای لازم و انتخاب پیمانکار، همزمان با ساماندهی متقاضیان ثبت‌نام‌شده تاکید کرد و گفت: شرکت‌های عمران شهرهای جدید باید تا اردیبهشت‌ماه خود را آماده آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های اقدام ملی مسکن کنند.

وی همچنین با اشاره به آمار ثبت نام در شهرهای جدید امیرکبیر و صدرا گفت: بر اساس گزارش‌های ارائه شده در شهر جدید امیرکبیر در استان مرکزی، از مجموع، ۱۲۵۰ متقاضی، صلاحیت ۵۲۳ نفر تایید شده است که این تعداد ۴۱/۸ درصد مجموع متقاضیان طرح اقدام ملی را در این شهر جدید در بر می‌گیرند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در شهر جدید صدرا در استان فارس نیز در مجموع ۳۱۶۰ متقاضی از مجموع ۶۰۰۰ ثبت‌نام‌کننده واجد شرایط تشخیص داده شده‌اند که این تعداد برابر با ۵۲/۷ درصد مجموع متقاضیان می‌شوند.

بنابراین گزارش، از کل ۱۹۵ هزار واحد در طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید، طبق برنامه ریزی اولیه ۲۵۲۲ واحد برای شهر جدید اندیشه، ۲۵۳۲۷ واحد برای شهر جدید پرند، ۱۹۰۰۰ واحد برای شهر جدید پردیس، ۲۱۰۰۰ واحد برای شهر جدید هشتگرد، ۱۸۰۰۰ واحد برای شهر جدید فولادشهر، ۲۱۰۰۰ واحد برای شهر جدید بهارستان، ۲۵۰۰ واحد برای شهر جدید مجلسی، ۱۵۴۰۰ واحد برای شهر جدید گلبهار، ۵۰۰ واحد برای شهر جدید بینالود، ۲۵۰۰۱ واحد برای شهر جدید صدرا، ۱۷۰۰۰ واحد برای شهر جدید سهند، ۲۲۵۰ واحد برای شهر جدید عالیشهر، ۴۸۰۰ واحد برای شهر جدید سیراف، ۶۳۰۰ واحد برای شهر جدید مهاجران، ۶۱۰۰ واحد برای شهر جدید امیرکبیر، ۳۰۰ واحد برای شهر جدید علوی، ۲۰۰ واحد برای شهر جدید شیرین شهر، ۱۰۰ واحد بر

ای شهر جدید رامین، ۲۰۰ واحد برای شهر جدید رامشار، ۴۵۰۰ واحد برای شهر جدید تیس و ۳۰۰۰ واحد برای شهر جدید ایوانکی در این برنامه در نظر گرفته شده و در تعهد ساخت آن‌ها قرار گرفته است.

انتهای پیام

https://www.dana.ir/1596373
ارسال نظر
نظرات