شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 21:16 منتشر شده در مورخ: 1399/01/16 شناسه خبر: 1596456
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان خبر داد؛

بازگشت ۴۶ نفر از زندانیان متواری سقز به زندان/ خبر شیوع کرونا در زندان را تکذیب می کنیم

بازگشت ۴۶ نفر از زندانیان متواری سقز به زندان/ خبر شیوع کرونا در زندان را تکذیب می کنیم
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان گفت: تا ساعتی قبل ۴۶ نفر از زندانیان متواری سقز به زندان بازگشته اند که تعداد قابل توجهی از آنها خود معرفی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد جباری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کُردتودی اظهار داشت: تا ساعتی قبل ۴۶ نفر از زندانیان متواری سقز به زندان بازگشته اند که تعداد قابل توجهی از آنها خود معرفی هستند و تعدادی نیز دستگیر شده اند.  

وی با بیان اینکه زندانیان متواری که توسط نیروهای انتظامی دستگیر شده اند قطعا مشمول هیچگونه ارفاقات و تخفیفات قانونی نخواهند شد و علاوه بر جرم قبلی جرم جدیدی هم مرتکب شده اند که باید مجازات آن را هم  تحمل کنند، افزود: از بقیه زندانیان متواری میخواهیم جهت اضافه نشدن جرمی به جرم قبلی آنها ظرف سه روز آینده خود را به زندان سقز معرفی کنند. 

 دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان گفت : افراد خود معرفی هر چند جرم فرار از زندان را مرتکب شده اند اما مشمول ارفاقات قانونی مانند مرخصی خواهند شد. 

 جباری ادامه داد :از زندانیان متواری که شاید فریب خورده‌اند و یک لحظه عفلت مامور زندان استفاده کرده و متواری شده اند می خواهیم در فرصت باقی مانده به خاطر خانواده هایشان هم شده سریعا خود را معرفی کنند.

 این مسوول هر گونه شایعه در خصوص شیوع کرونا در زندان سقز را تکذیب کرد و بیان داشت : طی چند روز گذشته خبری مبنی بر ترس زندانیان از مبتلا شدن به کرونا در فضای مجازی منتشر شده است که از طریق این رسانه این خبر را تکذیب می کنم و اعلام میدارم محیط زندان یک محیط بسته و ایزوله است که در طی شبانه روز چندین بار توسط مدیران زندان کنترل می شود و تا کنون یک نفر مبتلا به کرونا نداشته ایم.

 وی تصریح کرد: غفلت مامورین هنگام توزیع غذا و تجمع زندانیان از عوامل فرار زندانیان سقز است و علت های دیگر هم در دست تحقیق و بررسی است.

 لازم به ذکر است؛ نهم فروردین ماه جاری 70 زندانی با سوء استفاده از غفلت نگهبانان از زندان سقز فرار کردند. 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1596456
ارسال نظر
نظرات