شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 09:30 منتشر شده در مورخ: 1399/01/17 شناسه خبر: 1596491
مدیرعامل آب منطقه‌ای استان یزد:

چهار گام برای خداحافظی با مشکلات تصفیه خانه یزد

چهار گام برای خداحافظی با مشکلات تصفیه خانه یزد
محمد مهدی جوادیان زاده گفت: با اقدامات انجام شده توسط آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب استان امیدواریم مشکلات گذشته پساب‌ تصفیه خانه یزد را نداشته باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد مهدی جوادیان زاده در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص وضعیت پساب تصفیه خانه فاضلاب یزد گفت: تا زمانی که تصفیه خانه موسسه کوثر راه اندازی نشده بود امکان جابه جایی بخشی از پساب به منطقه کوثر فراهم نبود اما در سال گذشته تصفیه خانه این موسسه آماده بهره برداری و افتتاح شد و هم اکنون در حال بهره برداری است.

وی با بیان اینکه یکی از گره‌های انتقال پساب نبود تصفیه خانه موسسه کوثر بود، گفت: با راه ‌اندازی این تصفیه خانه، این موسسه مجدد پساب را تصفیه کرده و به منطقه کوثر برای آبیاری فضای سبز انتقال می‌دهد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان یزد با بیان اینکه با اقدامات انجام شده امیدواریم امسال مشکلاتی که در سال‌های گذشته در خصوص پساب‌ تصفیه خانه یزد با آن مواجه بودیم را نداشته باشیم، ادامه داد: پروژه بازچرخانی نیز مطرح شد که آب‌های مازاد بازچرخانی شود که هم اکنون فاز یک پروژه آماده شده است.

جوادیان زاده عنوان کرد: تخصیص پساب به سرب و روی مهدی آباد نیز از ابتدا مطرح بوده است که باید 100 کیلومتر خط انتقال کشیده می‌شده است که هم اکنون 60 درصد این پروژه انتقال انجام شده است و به سرعت نیز پیش می‌رود تا با اتمام این این پروژه جابه جایی پساب به سرب و روی مهدی آباد نیز انجام گیرد.

وی با اشاره به طرح جایگزینی پساب با آب زیرزمینی توسط صنایع نیز گفت: برخی صنایع در منطقه تخصیصی از آب‌های زیرزمینی را داشتند با تفاهمنامه‌ای که آماده شده این صنایع اعلام آمادگی کردند که تخصیصی آب‌های زیرمینی خود را استفاده نکنند و به جای آن از پساب استفاده کنند.

جوادیان زاده تصریح کرد: شرکت آب و فاضلاب استان نیز در جهت کاهش و حل مشکلاتی که شهروندان این منطقه در خصوص پساب تصفیه خانه فاضلاب یزد داشتند اقدامات خوبی انجام داده است که می‌تواند تاثیرگذار باشد.

انتهای پیام/

 

 

https://www.dana.ir/1596491
ارسال نظر
نظرات