شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:02 منتشر شده در مورخ: 1399/01/17 شناسه خبر: 1596497
آیت الله دری نجف آبادی:

جوانان سیره حضرت علی اکبر را به عنوان الگو و چراغ راه خود انتخاب کنند/جوانگرایی در امور کشور موئلفه اصلی توسعه است

جوانان سیره حضرت علی اکبر را به عنوان الگو و چراغ راه خود انتخاب کنند/جوانگرایی در امور کشور موئلفه اصلی توسعه است
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به اینکه جوانمردی، صلابت و دفاع از ولایت در زندگی حضرت علی‌اکبر(ع) نمایان است گفت: جوانان و نوجوانان ایران اسلامی باید سیره ایشان را به عنوان الگو و چراغ راه خود انتخاب کرده و تا آخرین قطره خون از حریم ولایت صیانت کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک با صدور پیامی فرا رسیدن ۱۱ شعبان سالروز تولد حضرت علی‌اکبر(ع) و روز جوان را به عموم ملت ایران به خصوص جوانان تبریک گفتند.

دری نجف‌آبادی اظهار کرد: حضرت علی‌اکبر(ع) نماد دین‌مداری و ولایتمداری بودند و هنگامی که ایشان در روز عاشورا عازم میدان بودند، امام حسین(ع) فرمودند «اللهم اشهد علی هولاء القوم فقد برز إلیهم غلام اشبه الناس خَلقاً و خُلقاً و منطقاً برسولک و کنا إذا اشتقنا إلی نبیک نظرنا إلیه»

 «خدایا گواه باش، بر این قوم، جوانی که در خلقت و سیرت و گفتار شبیه‌ترین مردم به پیامبرت بود، به جنگ این مردم رفت، و ما هرگاه به دیدن پیامبرت مشتاق می شدیم به او نگاه می کردیم».

وی با اشاره به اینکه جوانمردی، صلابت و دفاع از ولایت در زندگی حضرت علی‌اکبر(ع) نمایان است افزود: ایشان در اطاعت از امام حسین(ع) نه از بابت فرزندی بلکه به عنوان سربازی جان بر کف در روز عاشورا شرکت کرد و جوانان و نوجوانان ایران اسلامی باید سیره ایشان را به عنوان الگو و چراغ راه خود انتخاب کرده و تا آخرین قطره خون از حریم ولایت صیانت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در ادامه جوانگرایی در امور کشور را محور بیانیه گام دوم و موئلفه اصلی توسعه عنوان نموان کرد و گفت: تقویت آموزه‌های دینی، معنوی، احساس خودباوری و اعتماد به نفس جوانان در کنار مهارت آموزی، مولفه ضروری در جریان توسعه و تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم است و مسوولان باید با برنامه ‌ریزی هدفمند در تحقق این مهم بیش از پیش بکوشند.

وی اضافه کرد: جوانان نیروی مولد جامعه هستند و سرمایه اصلی کشور محسوب می شوند و ترغیب این قشر با برنامه های انگیزش معنوی، بالا بردن روحیه پرسشگری و ایده پردازی و فرهنگ سختکوشی رسالت مهم مسوولان در نظام جمهوری اسلامی است.

امام جمعه اراک بیان کرد: تاکید بر نقش جوانان در تحقق آرمان ها و هدف های نظام اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب مبین عمق نگاه و بهادادن رهبر انقلاب به این قشر است، بنابراین نگاه کارشناسی در برنامه های جوانان باید در تمامی بخش ها نهادینه شود و با ایجاد فضای پرنشاط و امیدوارانه بستر بهره گیری حداکثری از ظرفیت های جوانان محقق شود.

دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب تاکید بر این دارد که جوانان با تقویت مسئولیت پذیری در وجودشان و آمادگی بیشتر، عهده دار مدیریت در سطوح کلان، میانی و پایینی کشور شوند به گونه ای که این قشر به طور کامل عَلم انقلاب را به دست گیرند و امروز جوانان باید به جایی برسند که با ایده پردازی در امور مختلف به خصوص حوزه اقتصاد، در توسعه پایدار کشور نقش‌آفرینی کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1596497
ارسال نظر
نظرات