شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 15:27 منتشر شده در مورخ: 1399/01/17 شناسه خبر: 1596623
برای نخستین‌بار در کشور انجام شد؛

راه‌اندازی سامانه « سلامت یار » در مازندران

راه‌اندازی سامانه « سلامت یار » در مازندران
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مازندران از راه‌اندازی سامانه « سلامت یار » سامانه همکاری داوطلبان با مدافعان سلامت، در استان مازندران خبر داد و گفت: این سامانه که با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی مازندران و اتاق‌های اصناف سراسر استان راه‌اندازی شده است، مورد استقبال اقشار مختلف قرار گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، عباس رمدانی در گفت‌وگویی از راه‌اندازی سامانه « سلامت یار » سامانه همکاری داوطلبان با مدافعان سلامت برای نخستین بار در کشور، در استان مازندران خبر داد.

وی سامانه سلامت‌یار را حرکتی منحصر به‌فرد در کشور در راستای همکاری داوطلبانه با مدافعان سلامت دانست و افزود: یاری رسانی به کادر درمانی که در هفته‌های اخیر در خط مقدم مبارزه با بیماری منحوس کرونا قرار دارند؛ وظیفه همگان است و ما در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای بر اساس کارکرد خود ایفای نقش کردیم تا گامی هرچند کوچک برای این مهم برداریم.

نماینده اتاق اصناف مازندران در اتاق ایران خاطرنشان کرد: خوشبختانه این سامانه که با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی مازندران و اتاق‌های اصناف سراسر استان راه‌اندازی شده است، در همین روزهای آغازین مورد استقبال اقشار مختلف قرار گرفت و این نشان می‌دهد اگر ساختار لازم آماده شود و به سازماندهی توجه شود، می‌توان ظرفیت‌های بالقوه جامعه به فعل تبدیل شده و در همه بحران‌ها مردم همراه دولت خواهند بود.

 رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مازندران درباره جزئیات سامانه سلامت یار تشریح کرد: کار این سامانه به این شکل است که هر فرد از جامعه در سه گروه عمومی، تخصصی غیر مرتبط و تخصصی مرتبط در سراسر استان با مراجعه به سامانه و با تکمیل مشخصات فردی اولیه و انتخاب شهر خود، توانمندی و آمادگی خویش را در رسته‌های مختلف برای کمک به مدافعان سلامت در جهت مبارزه با کرونا ویروس اعلام می‌کند.

رمدانی ادامه داد: پس از اعلام آمادگی افراد در سامانه سلامت یار، پس از طی مراحلی و با سنجش توانمندی اعلام شده و استعلام از مراجع تاییدکننده توسط دانشگاه علوم پزشکی در چرخه خدمت رسانی قرار خواهند گرفت.

وی اعلام کرد: معمولا در اینگونه موارد در برخی شهرها استقبال بیشتری صورت می‌گیرد که قطعا با هماهنگی و موافقت متقاضیان، سلامت یاران برای کمک به شهرهای اطراف هدایت می‌شوند.

 رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مازندران  موارد مورد درخواست برای همکاری را متنوع و متعدد بر شمرد و ابراز امیدواری کرد که همه علاقه‌مندان اعم از رشته‌های بهداشتی درمانی، دارندگان جواز کسب و یا عموم مردم می‌توانند با مراجعه به نشانی https://www.salamatyar.org/ در این حرکت خداپسندانه مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1596623
ارسال نظر
نظرات