شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 15:04 منتشر شده در مورخ: 1399/01/17 شناسه خبر: 1596671
طی 10 روز گذشته؛

موارد مثبت و مرگ میر کرونا در سیستان و بلوچستان 2/5 برابر شد

موارد مثبت و مرگ میر کرونا در سیستان و بلوچستان 2/5 برابر شد
سید مهدی طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: افزایش 2/5 برابری موارد مثبت و مرگ میر کرونا در سیستان و بلوچستان در طی 10 روز گذشته نگران کننده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: موارد مثبت و مرگ میر بیماری کرونا در استان سیستان و بلوچستان در 10 روز گذشته، 2 ونیم برابر افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه رعایت فاصله گذاری اجتماعی باید کماکان ادامه داشته باشد، افزود: بررسی اطرافیان موارد مثبت بلافاصه توسط تیم های بهداشتی انجام می شود و افراد دارای علامت، نمونه برداری، ایزولاسیون و جدا سازی انجام می شود.

طباطبایی اذعان کرد: تا پایان روز شانزدهم  فروردین ماه و با غربالگری یک میلیون و 283 هزار و 563 نفر از هم استانی ها، بیش از 99 درصد خانوارهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان توسط تیم های سلامت غربالگری شدند.

وی ادامه داد: مجددا از سرپرستان محترم خانوار درخواست می کنم تا پاسخگوی تلفن همکاران ما باشند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خاطرنشان کرد: این تماس با سرشماره 4030 برقرار می شود و این شماره ها تبلیغاتی نیست و هزینه ای هم برای صاحب تلفن ندارد.

وی تصریح کرد: همچنین حدود 70 هزار نفر با  مراجعه به سامانه salamat.gov.ir به صورت خود اظهاری اطلاعات خود را وارد کرده اند که معادل حدود 15 و نیم درصد از جمعیت تحت پوشش دانشگاه است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1596671
ارسال نظر
نظرات