شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 20:21 منتشر شده در مورخ: 1399/01/17 شناسه خبر: 1596786
الحشد:

عقب نشینی کامل آمریکا از عراق خواسته پارلمان است/ با خروج آمریکا از عراق بقایای داعش هم تمام خواهد شد

عقب نشینی کامل آمریکا از عراق خواسته پارلمان است/ با خروج آمریکا از عراق بقایای داعش هم تمام خواهد شد
یک مقام ارشد سازمان الحشد الشعبی عراق حضور نظامیان آمریکایی در عراق را موجب طولانی‌تر شدن عمر گروه‌های تروریستی در این کشور خواند و تاکید کرد با خروج آخرین نظامی آمریکایی بساط داعش نیز کاملا برچیده می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛«علی الحسینی» یکی از مقامات ارشد سازمان الحشد الشعبی عراق تاکید کرد که عقب نشینی آمریکا از عراق دستاوردهای بسیار بزرگ برای عرصه امنیتی در عراق همراه خواهد داشت.

الحسینی در  گفت‌وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم گفت: «عقب نشینی کامل آمریکا از عراق خواسته پارلمان عراق است که نماینده همه مردم عراق است به خصوص از زمانی که این نیروها مرتکب جرایم فجیعی علیه رهبران الحشد الشعبی، رزمندگان آنها و عموم ملت عراق شدند».

وی حضور نیروهای آمریکایی در عراق را موجب طولانی‌تر شدن عمر گروه‌های تروریستی خواند و گفت: «آمریکا بزرگ‌ترین حامی این گروه‌هاست از همین رو با خروج آخرین نظامی آمریکایی از عراق بقایای داعش هم تمام خواهند شد».

الحسینی گفت: «واشنگتن چه بسا پس از عقب نشینی از عراق به همان بازی متوسل شود که سال 2014 با تحریک هسته‌های داعش برای انجام حملاتی در گوشه و کنار بازی کرد  تا امنیت عمومی را مختل کنند، اما این نقشه‌ها با حضور نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی دیگر فایده‌ای نخواهد داشت».

پارلمان عراق خروج نظامیان ائتلاف آمریکایی از عراق را خواستار شده است. ملت عراق هم به دنبال حمله دی ماه گذشته آمریکا به نزدیکی فرودگاه بغداد و ترور شهدای مقاومت سردار شهید قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و «ابومهدی المهندس» نائب رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق با برپایی راهپیمایی بزرگ بر ضرورت خروج هر چه سریع‌تر نیروهای خارجی از کشورشان و بازگشت امنیت به عراق تاکید کردند.

نیروهای ائتلاف آمریکایی هم به دنبال حملات اخیر علیه برخی پایگاه‌هایشان در عراق طی دو سه هفته گذشته تاکنون از چهار پایگاه خود عقب نشینی کردند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1596786
ارسال نظر
نظرات