شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 01:17 منتشر شده در مورخ: 1399/01/18 شناسه خبر: 1596815
پارلمان عراق:

برنامه پیشنهادی الزرفی را بررسی می‌کنیم

برنامه پیشنهادی الزرفی را بررسی می‌کنیم
معاون رئیس پارلمان عراق اعلام کرد که کمیته‌ای برای بررسی برنامه پیشنهادی نخست‌وزیر مأمور به تشکیل کابینه تشکیل خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «بشیر حداد»، معاون دوم رئیس پارلمان عراق گفت که پارلمان برای بررسی برنامه پیشنهادی «عدنان الزرفی»، نخست‌وزیر مأمور به تشکیل کابینه، کمیته‌ای را تشکیل خواهد داد.

زُرفی امروز رسماً از پارلمان خواست برای رأی اعتماد به وزیران پیشنهادی او، زمان جلسه پارلمان را مشخص کند. او دیروز برنامه دولت آتی خود را به پارلمان تقدیم کرد.

از سوی دیگر، حسن الکعبی، معاون اول «محمد الحلبوسی»، رئیس پارلمان عراق خواستار اتخاذ اقدامات فوری برای مقابله با کسانی شد که مقررات آمد و شد را نقض می‌کنند. او همچنین گفت که باید استثناهای اعمال شده ر این مقررات باید بازنگری شود.

پنجشنبه شب تعداد محدودی از افراد به رغم ممنوعیت آمد و شد چند هفته‌ای در شهرهای عراق به دلیل شیوع کرونا، مقررات اعلام شده را نقض کرده و دست به اعتراض زدند.

این اقدام در حالی صورت گرفت که برخی منابع عراقی روز قبل از این حادثه، درباره آغاز نافرمانی مدنی به تحریک آمریکا و سفارت این کشور در بغداد هشدار داده بودند و آن را تلاشی از سوی واشنگتن برای پیش‌برد فرآیند تحمیلی انتخاب عدنان الزرفی، نخست‌وزیر مأمور به تشکیل کابینه عنوان کرده بودند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1596815
ارسال نظر
نظرات