شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 08:57 منتشر شده در مورخ: 1399/01/18 شناسه خبر: 1596832

افشای انتقال ۸ سرکرده داعش از سوریه به عین الاسد / چرا آمریکا به این اقدام دست زد؟

افشای انتقال ۸ سرکرده داعش از سوریه به عین الاسد / چرا آمریکا به این اقدام دست زد؟
طی روزهای گذشته ۸ تن از سرکردگان داعش توسط آمریکا از کردهای شمال سوریه "قسد" تحویل گرفته شدند و به "عین الاسد" عراق منتقل شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شبکه خبری العالم به نقل از اسنادی که در اختیار این شبکه قرار داده شده است از انتقال 8 تن از سرکرده داعش از سوریه به پایگاه «عین الاسد» عراق خبر داد.

 
بر اساس این گزارش در روزهای اخیر نیروهای امریکایی تعداد 8 سرکرده داعشی را از کردهای سوریه تحویل گرفته و با این توضیح که آنان را تحویل دولت عراق خواهند داد به انتقال آنان از سوریه به پایگاه عین الاسد در عراق مبادرت کرده‌اند.
 
العالم با طرح این سوالات اساسی که «چرا پیش از این امریکا این اقدام را صورت نداده است؟ و چرا از میان جمع انبوه داعشی‌های در بند کردها که در یک تخمین حوالی 5000 نفر اعلام می‌شوند فقط به انتخاب تعداد 8 نفر و آن هم چهره‌هایی خاص مبادرت کرده است؟» سعی کرده به چرای انتقال سرکردگان داعشی از سوریه به عراق بپردازد.
 
بر اساس این تحلیل در یک نگاه ساده اگر چه جداسازی این جماعت 8 نفره از یکسو با مساله شورش های اخیر در زندان های دواعش در شمال سوریه بی ارتباط نیست اما به نظر می رسد افراد انتخاب شده، در روزهای آینده عهده دار ماموریت هایی ویژه از سوی امریکاییان در عراق خواهند شد.
 
این شبکه خبری این نقل و انتقال را بی ارتباط با نقشه راه جدید آمریکا در عراق ندانست و گزارش داد: به نظر می رسد این جماعت حداقل خواهند توانست بخشی از مشکلات اطلاعاتی امریکا در عراق و در شرایط جدید تجمیع نیرو و امکانات نظامی امریکا در چند پایگاه محدود در این کشور را مرتفع کنند.
 
در این میان اینکه این نقل و انتقال ارتباطی با درخواست امریکا از عراق برای آغاز گفتگوهای استراتژیک که امروز رسانه‌ای شد داشته است یا نه را باید به انتظار نشست.
 
 
العالم در پایان گزارش داد که به نظر می رسد پروژه احیای داعش و انتشار مجدد آن در عراق از دیدگاه مقامات کاخ سفید می تواند در عمل دل مشغولی جدیدی برای گروه‌های مقاومتی باشد که این روزها به صراحت بر اشغالگری امریکا در عراق و لزوم اخراج نظامیان امریکایی از کشورشان پافشاری می‌کنند.
 
منبع: تسنیم
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1596832
ارسال نظر
نظرات