شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:18 منتشر شده در مورخ: 1399/01/18 شناسه خبر: 1596836
جانشین بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان:

همت بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان برای مقابله با کرونا/ تا مهار کووید19 در کنار مردم هستیم

همت بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان برای مقابله با کرونا/ تا مهار کووید19 در کنار مردم هستیم
فاطمه کمیلی با بیان اینکه تا مهار کرونا در کنار مردم هستیم، گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا همه روزه توسط کانون های بسیج جامعه پزشکی در اقصی نقاط مختلف سیستان وبلوچستان، شاهد گندزدایی و ضدعفونی نقاط حساس و اصلی شهر و روستاها هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به فعالیت‌های بسیجیان این مجموعه در مبارزه با ویروس کرونا افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا کووید19 در کشور و به تبع آن، در استان همه روزه توسط کانون های بسیج جامعه پزشکی در اقصی نقاط مختلف استان، شاهد گندزدایی و ضدعفونی نقاط حساس و اصلی شهر و روستاها هستیم.


وی با بیان اینکه اقدامات بسیجیان با روحیه جهادی و بدون هیچ چشم داشتی در حال انجام است، گفت: غربالگری خانه به خانه بیماران کرونایی اقدامی موثر درشناسایی افراد مبتلا به ویروس و گندزدایی و ضدعفونی کردن محل زندگی آنان است.
 

این مقام مسئول با تاکید بر این مطلب که تا پایان شکست کرونا در جهت کاهش آلام مردم در کنار آنها خواهیم ماند، ادامه داد: کادر پزشکی در این روزهای کرونایی همچون زمان هشت سال دفاع مقدس نشان دادند که در عرصه حضور دارند و دوشادوش دیگر مجاهدان تا شکست کووید 19 در میدان با قوت و روحیه جهادی گام بر می دارند.

وی بیان کرد: گندزدایی و ضد عفونی محله رسالت زابل توسط کانون بسیج جامعه پزشکی این شهرستان با هزار لیتر محلول پرکلرین و همچنین حضور فعال و مستمر تیم غربالگری و پایش بسیج جامعه پزشکی وسلامت شبکه بهداشت و درمان در برخی از ورودی و خروجی شهرها همچون شهرستان هامون را از دیگر اقدامات انجام شده برای پیشگیری از این ویروس منحوس می باشد.

کمیلی خاطر نشان کرد: ۱۵۰پزشک عمومی، ۱۰۰متخصص، ۳۵۰پرستار،۳۵۰ کارشناسان بهداشت و بهیار، ۳۵۰ تکنسین فوریتهای پزشکی و پرسنل اورژانس  مشغول فعالیت و خدمات رسانی به بیماران کرونایی هستند.
 

 

جانشین بسیج جامعه پزشکی کشور با تاکید بر این نکته که آموزش به صورت چهره به چهره یکی از اقدامات موثر برای شکست کرونا است، تصریح کرد: توزیع پک های بهداشتی شامل ماده ضد عفونی، ماسک و دستکش و آموزش پیشگیری از بیماری کرونا و علایم بیماری برای افراد بی خانمان یکی دیگر از راه های کنترل انتقال بیماری بوده که توسط بسیج جامعه پزشکی شهرستان زابل انجام شده است.
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1596836
ارسال نظر
نظرات