شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 10:25 منتشر شده در مورخ: 1399/01/18 شناسه خبر: 1596871
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند مطرح کرد

کاهش 97 درصدی جابجایی مسافر در نوروز 99/ زیان 600 میلیون تومانی سازمان اتوبوسرانی بیرجند طی 40 روز

کاهش 97 درصدی جابجایی مسافر در نوروز 99/ زیان 600 میلیون تومانی سازمان اتوبوسرانی بیرجند طی 40 روز
غلام‌پور گفت: طی 15 روز ابتدای سال 1399 نسبت به سال گذشته 97.7 درصد کاهش جابجایی مسافر در سطح شهر بیرجند را داشتیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یدالله غلام‌پور رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: از روز اول سال جدید تا 16 فروردین  3هزار و 796 مسافر توسط ناوگان حمل و نقل اتوبوس‌رانی بیرجند جابجا شده‌اند.

 
وی افزود: در مدت مشابه سال گذشته 164 هزار و 559 مسافر در سطح شهر بیرجند جابجا شدند.
 
کاهش بیش از 97 درصدی جابجایی مسافر درون شهری در ایام نوروز
 
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند بیان کرد: طی 15 روز ابتدای سال جاری نسبت به سال گذشته97.7 درصد کاهش جابجایی مسافر داشتیم. 
 
غلامپور با بیان این‌‎که طبق آمار مشخص است که ناوگان اتوبوس‌رانی فعالیت زیادی ندارد، عنوان کرد: این یعنی ضرر و زیانی که در این ایام متوجه سازمان اتوبوس‌رانی شده است.
 
600 میلیون تومان کاهش درآمد طی 40 روز
 
وی اظهار کرد: طبق برآوردی که توسط سازمان اتوبوسرانی بیرجند انجام شده با توجه به از دست رفتن عوراض پایانه مسافربری اتوبوس‌های برون شهری که 5 درصد عوارض توسط سازمان اتوبوس‌رانی دریافت می‌شد و فعلا تعطیل است و هزینه جابجایی مسافرین دورن شهری با ناوگان حمل و نقل عمومی، از 7 اسفند 98 تا 15 فروردین جاری سازمان اتوسرانی شهرداری بیرجند با 600 میلیون تومان کاهش درآمد روبه رو بوده است.
 
فعالیت 22 دستگاه اتوبوس فقط 4 ساعت در روز
 
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند گفت: در حال حاضر با توجه به تعطیلی بازار، اصناف، دانشگاه‌ها، مدارس و دو سوم ادارات تنها22 دستگاه اتوبوس در سطح شهر بیرجند فعال است که این تعداد دستگاه نیز فقط 4 ساعت در روز فعالیت دارند.
 
وی با بیان این‌که این تعداد اتوبوس در ساعات آغاز بکار و تعطیلی ادارات فعال است، خاطرنشان کرد: اتوبوس‌ها صبح از ساعت 6:30 تا 8:30 و بعد از ظهر از 13:30 تا 15:30 فعالیت دارند و ناوگان اتوبوس‌رانی بیرجند از ساعت 8:30 تا 13:30 به طور کامل تعطیل است.
 
غلام‌پور اظهار کرد: برای هر منطقه‌ای یک دستگاه اتوبوس در نظر گرفته شده به جز چند منطقه محدود که بنابر نیاز دو دستگاه اتوبوس فعال است.
 
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند افزود: فعالیت 4 ساعت در روز ناوگان اتوبوسرانی بیرجند در حال حاضر طبق زمان طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 20 فروردین ادامه دارد در روزهای 21 و 22 فروردین نیز به دلیل تعطیلی رسمی تعطیل خواهد بود و ادامه فعالیت‌ اتوبوس‌ها بستگی به تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا دارد هر تصمیمی که در ستاد گرفته شود ناوگان اتوبوس‌رانی نیز بر این اساس برنامه‌ریزی خواهد کرد.
 
وی با اشاره به موضوع مطرح شده در مورد بیمه بیکاری برخی مشاغل، گفت: با توجه به این‌که در این موضوع به حمل و نقل عمومی مسافر درون و برون شهری اشاره شده در این خصوص به تمامی رانندگان بخش خصوصی اطلاع رسانی انجام شده که در سامانه اعلام شده ثبت‌نام کنند و رانندگان دولتی ناوگان که حقوق بگیر دولت هستند و مشکلی ندارند.
 
غلام‌پور اظهار کرد: قطعا موضوع بیمه بیکاری شامل حال رانندگان بخش خصوصی می‌شود و باید سازمان تامین اجتماعی حقوق این افراد را طی ماه‌هایی که اعلام شده پرداخت کند چراکه اکثر ناوگان بخش خصوصی از 7 اسفند ماه سال گذشته به تدریج و از 27 اسفند ماه به طور کلی تعطیل شده است.
 
تعطیلی 70 درصدی تاکسی‌ها
 
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند در مورد فعالیت تاکسی و آژانس‌های سطح شهر، گفت: در این مدت 30 درصد تاکسی و آژانس‌ها به صورت شیفتی فعالیت دارند و 70 درصد دیگر تعطیل است.
 
وی خاطرنشان کرد: تاکسی‌های خطی درون شهری در این ایام فعالیت زیادی ندارند و اغلب تاکسی‌های بی‌سیم و آژانس‌ها با یک سوم ظرفیت فعال است.
 
غلام‌پور ضمن اشاره به ضدعفونی هرشب اتوبوس‌ها به صورت کامل، تصریح کرد: با توجه به این‌که اتوبوس مکانی برای انتشار ویروس کرونا است لذا از مردم درخواست می‌شود در خانه بمانند و از رفت و آمدهای غیر ضروری در شهر خودداری کنند تا بتوانیم با مدد الهی و همکاری یکدیگر این ویروس منحوس را شکست دهیم.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1596871
ارسال نظر
نظرات