شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 17:08 منتشر شده در مورخ: 1399/01/18 شناسه خبر: 1596880
حضور بی‌ادعای گروه‌های جهادی در خاکریز سلامت؛

جهادگران سلامت لردگان، پیروز مبارزه با کرونا هستند

جهادگران سلامت لردگان، پیروز مبارزه با کرونا هستند
در حالی که همه غافلگیر و مبهوت ورود کرونا ویروس در شهرستان بودند و امکانات چندانی هم وجود نداشت اما شهر هنوز مردان و زنانی داشت که در غالب بسیجی و... در چارچوب قرارگاه جهادگران سلامت یا گروهای جهادی سلامت شروع به کار کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز؛ شاید تصور همه ما از جنگ، قشون کشی، توپ و تانک باشه اما در یکی دوماه اخیر دنیا درگیر یک جنگ تمام عیار شده است، جنگی که خبر از توپ و تانک نیست بلکه جنگ انسان با یه ویروس ناشناخته که به یکباره از چین سر درآورد و حالا با لشکر خود راهی تمام نقاط این کره خاکی شده، ناگهانی، مرگبار و ویرانگر تنها خصوصیت ویروس کرونا بود.

کرونا خیلی زود به استان چهارمحال و بختیاری و شهرستان لردگان رسید، خیلی ها باور نمی کردند سرعت حمله کرونا به این شدت باشد چرا که درست چند روز قبل در خبرها فقط اسم کرونا رو شنیده بودند اما حالا در این سر دنیا و در لردگان خبرها حاکی از مبتلا شدن چند نفری به این ویروس شنیده شد، در حالی که همه غافلگیر و مبهوت ورود این ویروس در شهرستان بودند و امکانات چندانی هم وجود نداشت اما شهر هنوز مردان و زنانی داشت که در غالب بسیجی و... در چارچوب قرارگاه جهادگران سلامت یا گروهای جهادی سلامت شروع به کار کردند، اگر چه کرونا ناگهانی، مرگبار و ویرانگر بود در مقابل گروهای جهادی سلامت لردگان نیز خودجوش و با ایثار و شهامت وارد میدان شدند و به مبارزه با کرونا پرداختند و با اقدامات موثری همچون ضدعفونی کردن معابر و مکان های مختلف شهرستان، ایجاد بازرسی ها و غربالگری ها در ورودی شهرها، راه اندازی کارگاه های تولیدی ماکس و دستکش کمک زیادی به پیشگیری و کنترل این بیماری در شهرستان لردگان کردند.
 
 

حضور بی‌ادعای گروه‌های جهادی در خاکریز حافظان سلامت جلوه دیگری از همدلی و همراهی ایرانیان را به رُخ جهانیان کشید به خصوص وقتی وضعیت کشورهای توسعه یافته غربی چون ایتالیا، اسپانیا، آمریکا و.. را می بینیم که اگرچه ادعای ابرقدرتی داشتند اما در برابر این ویروس زانو زده و تسلیم شدند اما در شرق عالم و در ایران گروهای جهادی انصافا جهادی عمل کرده و اهمیت کار آن ها آنجاست که گروه‌های جهادی اعم از سپاه، بسیج و... به عنوان «جهادگران سلامت» خودجوش وارد میدان شدند و به صورت شبانه‌روزی اقدام به ضدعفونی معابر و آموزش نکات بهداشتی به ویژه در مناطق محروم کردند تا با تزریق امید به جامعه رنگ رنج  را کمرنگ سازند.
 

لردگان نیز از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا در چارچوب گروهای متعدد به صورت خودجوش افراد زیادی داوطلبانه وارد میدان شدند و ابتدا به ضدعفونی شهر و معابر پرداختند که بالغ بر ده ها گروه جهادی در شهرستان با کمترین امکانات ممکن شروع به کار کردند افرادی که با به دوش کشیدن پمپ های سمپاشی بیش از 20 کیلو، مناطق وسیع شهر را با پای پیاده به صورت شبانه روزی ضدعفونی کردند و با گذشت بیش از 50 روز همچنان پای کار جهادی خود ایستادند و از طرفی با مطرح شدن کمبود شدید ماکس و دستکش های بهداشتی سریعاً کارگاه های خیاطی و.. را با کمک خواهران و برادران جهادی تشکیل دادند که نتیجه آن تولید بیش از 50 هزار در شهرستان است.
 
 
امروز همه ایران، سراسر استان چهارمحال و بختیاری و شهرستان لردگان مدیون جهادگران سلامت از پزشک و کادرهای درمانی تا بسیجی ها و دیگر افرادی هستند که در چاچوب گروه های مختلف خود جوش و آتش به اختیار وارد میدان مبارزه با کرونا شدند اما با این وجود باید پای حرف های این گروه های جهادی نشست تا بدانید این مدافعین سلامت برای شهرستان چگونه ایثار و فداکاری کردند در حالی که بسیاری از ادارات و افراد شناخته شده از کوچکترین حمایت ها و همکاری ها اجتناب کردند و نتنها کمکی نکردند بلکه خیلی جاها مانع فعالیت داوطلبانه این افراد هم شدند.
 
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1596880
ارسال نظر
نظرات