شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:21 منتشر شده در مورخ: 1399/01/18 شناسه خبر: 1596965

وقتی فقر و محرومیت دست به دست هم می دهند تا پایی قطع شود! + عکس

وقتی فقر و محرومیت دست به دست هم می دهند تا پایی قطع شود! + عکس
محمد یکی از اهالی روستاهای بیجار است که بعلت فقر، محرومیت و سهل انگاری یکی از پزشکان بیمارستان های زنجان بعلت عفونت شدید باید پایش قطع شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، ظهر دیروز همراه فرمانده سپاه بیجار، مدیر شبکه بهداشت و درمان و رییس بهزیستی شهرستان عازم یکی از روستاهای اطراف بیجار شدیم پس از عبور از جاده افسانه ای بیجار - همدان با چاله چوله های فراوان به روستای شبرتو رسیدیم.

خانه محمد تازه ساخت بود به همت سپاه و کمیته امداد صاحب سرپناهی شده بود ، همسرش گوشه ای از خانه نشسته بود از غصه هایش برایم گفت، از زندگی که هیچوقت روی خوشی به آنها نشان نداده بود، می گفت دیگر توان زندگی کردن ندارم ، هر لحظه که صدای آه و ناله شوهرم را میشنوم و نمی توانم کاری کنم از خدا مرگ میخواهم.

صدای فقرش را هیچکس نشینده بود، جوان بود، تمام حرف هایش با گریه بود، اشک امانش را بریده بود، توان حرف زدن نداشت با خود زمزمه میکرد خانم خبرنگار به نظرتان دوباره میتوانم راه بروم، سهمش از زندگی شده بود، رنج، غصه، محرومیت و مظلومیت ، پایش بعلت عفونت شدید کلا سیاه شده بود و پاشنه پا و استخوان ساق پایش کاملا بیرون افتاده بود.

 

با فاصله یک متر کنار بستر محمد نشستیم از وی خواستیم داستان زندگیش و اینکه چرا پایش به این وضع افتاده بود تعریف کند.

با صدای بغض آلود گفت که سه سال قبل از موتور افتادم ، قوزک پام یک مقدار زخم شد ، چون توان مالی نداشتم و نمیخواستم کسی را هم به زحمت بیندازم به جای رفتن به پزشک به جراح محلی مراجعه کردم ، وی تیغی به قوزک پایم زد و گفت چیزی نیست عفونتش خارج شده نگران نباش .

این مرد روستایی می گوید یک مدت عادی راه میرفتم و کارهایم را انجام دادم تا اینکه روز به روز  کبودی و درد پایم بیشتر می شد.

وی با تاکید بر اینکه اگر پولی در دست داشتم همان روز اول به پزشک بیجار مراجعه میکردم ، عنوان می کند که با کمک چند از نفر از خیرین و آشناها مرا به دکتر همدان بردند آنها هم فقط مقداری دارو تجویز کردن همراه فیزیوتراپی و قرار شد بعد از آن در بیمارستان زنجان جهت عمل جراحی بستری شوم.

محمد می گوید سال قبل در یکی از بیمارستان های زنجان بستری شدم ، اتاق عمل هم رفتم ، نزدیک به اینکه بیهوشم کنند دکتر جراح آمد بالای سرم و گفت عمل شما کنسل شده بلند شو برو تسویه حساب کن و برو منزل.

وی بر این باور است اگر آن روز در بیمارستان زنجان تحت عمل جراحی قرار میگرفتم الان مجبور به قطع پایم نمی شدم و هیچوقت آن پزشک را نمی بخشم .

دکتر ابوالفضل خدامرادی با بررسی پرونده بیمار و شنیدن شرح حال و دیدن وضعیت وخیم پای محمد ضمن قدردانی از فرمانده سپاه بیجار که سبب خیر و شناسایی این بیمار شده است، می گوید: سهل انگاری، محرومیت و پشیمان شدن پزشک زنجان در هنگام عمل دست به دست هم داده اند تا پای محمد قطع شود.

وی تاکید می کند، همینجا قول می دهم از طریق رایزنی های که صورت می گیرد محمد هر چه سریعتر جهت انجام عمل جراحی به یکی از بیمارستان های خوب استان های اطراف یا تهران اعزام شود.

رییس بهزیستی بیجار هم در این دیدار قول داد تمامی هزینه های درمانی این فرد بیمار را پرداخت نماید.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1596965
ارسال نظر
نظرات