شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 14:55 منتشر شده در مورخ: 1399/01/18 شناسه خبر: 1596983
بازخوانی وعده‌های مسئولان استانی؛

پروژه پیاده‌محور کردن خیابان امام(ره) سمنان چندساله شد؟

پروژه پیاده‌محور کردن خیابان امام(ره) سمنان چندساله شد؟
نخستین وعده‌ها درباره طرح پیاده‌محور کردن خیابان امام خمینی(ره) سمنان به 1800 روز قبل بازمی‌گردد!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، در بیست و هشتمین روز از فروردین‌ماه سال 1394 یعنی حدود 1800 روز قبل، محمد طاهریان، رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر سمنان اعلام کرد که طرح اجرایی اقدام برای پیاده‌محور کردن خیابان امام خمینی در دست تدوین است و پس از تدوین به شورای ترافیک ارائه خواهد شد. طاهریان اعلام کرده بود که به زودی خیابان امام(ره) یک روز در هفته به طور آزمایشی پیاده‌محور می‌شود و تردد در آن ممنوع خواهد شد.

با گذشت حدود 15 ماه از این سخنان، محمدکاظم شربتدار، شهردار وقت، در خردادماه سال 95 طرح پیاده‌محور کردن خیابان امام خمینی(ره) را ناممکن و غیراصولی توصیف کرد! با این وجود، مجید نظری، نایب‌رئیس وقت شورای اسلامی شهر سمنان در چهارم مردادماه سال 95 از در دستور کار قرار گرفتن مرحله نخست اجرای طرح پیاده‌محور کردن خیابان امام(ره) خبر داد.

چنان‌که نظری گفته بود، در این مرحله از طرح، تنها خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی اجازه تردد در این محور تاریخی  را پیدا می‌کردند. جالب است بدانید که در سال 96 حتی یکی از دانشجویان دانشگاه هنر تهران، پژوهشی علمی را درباره اصول طراحی پیاده‌محور خیابان امام(ره) سمنان ارائه کرد. پیش از آن در سال 91 نیز یکی از دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، در پایان‌نامه‌ خود به موضوع احیاء بافت‌های قدیمی شهری با تمرکز بر مطالعه موردی خیابان امام(ره) سمنان پرداخته بود.

15 ماه پس از اظهارنظر نظری، سعید پرسا، مسئول ستاد بازآفرینی شهری شهرداری سمنان در هفتم آبان‌ماه سال 97 گفتگو با خبرنگار مرآت گفت که برای آغاز طرح پیاده‌راه‌سازی خیابان امام در انتظار نهایی شدن مطالعات ترافیکی و اخذ مصوبات لازم از شورای ترافیک هستیم و این پروژه در سال 98 آغاز خواهد شد. هشت ماه بعد اما محمد زحمتکش، عضو شورای شهر سمنان در سی‌ام تیرماه سال 98 اعلام کرد که در راستای پیاده‌راه‌سازی خیابان امام خمینی(ره) از روزهای آینده، یک روز در هفته طرح ممنوعیت ورود خودرو به این خیابان اجرا می‌شود.

وی گفته بود که در جریان اجرای این طرح راه‌اندازی توقفگاه در این خیابان نیز در دستور کار قرار دارد. زحمتکش تصریح کرده بود که خیابان امام تا چهارراه مازندران تا پایان سال جاری پیاده‌راه خواهد شد. زحمتکش در مهرماه در گفتگو با خبرگزاری دولتی ایرنا اعلام کرده بود که عملیات ساخت پیاده‌راه در خیابان امام(ره) از پانزدهم مهرماه آغاز و پیش‌بینی می‌شود این طرح مهم عمرانی تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.

او همچنین گفته بود سه میلیارد ریال برای ساخت پیاده‌راه خیابان امام خمینی(ره) اختصاص یافته است. شورا البته پیش‌تر هم نشان داده بود که در پیش‌بینی چندان دقیق نیست! تلاش خبرنگار مرآت برای گفتگو با محمد زحمتکش، عضو شورای اسلامی شهر، پس از تماس‌های مکرر بی‌نتیجه ماند. اما شایان ذکر است که به رغم اظهارات زحمتکش، مسعود میرشریفی، مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل شهرداری سمنان در سی‌ام دی‌ماه 98 اعلام کرد که «قرار بود پروژه پیاده‌راه‌سازی در خیابان امام در نیمه دوم سال 98 به انجام برسد اما این کار به دلایلی به تعویق افتاد و این طرح از بهار سال آینده اجرایی می‌شود.»

باید دید پس از 1800 روز، در بهار امسال، گره از کار فروبسته خیابان امام خمینی(ره) گشوده خواهد شد یا شورا و شهرداری همچنان رکورد خواهند زد!

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1596983
ارسال نظر
نظرات