شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 16:37 منتشر شده در مورخ: 1399/01/18 شناسه خبر: 1597003
در نشست طرح‌های جهش تولید استان کرمان مطرح شد؛

عدم هماهنگی مراجع دولتی مانع تشکیل پنجره واحد الکترونیکی شد/ جهش تولید صرفا همراه با تامین مالی صورت نمی گیرد

عدم هماهنگی مراجع دولتی مانع تشکیل پنجره واحد الکترونیکی شد/ جهش تولید صرفا همراه با تامین مالی صورت نمی گیرد
رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: متاسفانه در تشکیل پنجره واحد الکترونیکی به دلیل ناهماهنگی بین دو مرجع دولتی، نتوانستیم این پنجره الکترونیکی را اجرایی و عملیاتی کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان، جعفر رودری پیش از ظهر امروز در نشست طرح‌های جهش تولید استان کرمان با اشاره به دستورالعمل ابلاغی تحقق شعار سال با عنوان «جهش تولید» از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در این دستورالعمل تاکید بر پروژه‌های دولتی و در واقع تملک دارایی سرمایه‌ای است که به افزایش تولید کمک خواهد کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان افزود: برای محقق شدن شعار «جهش تولید» می‌توانیم موضوعات را در دو سرفصل اصلی ببینیم که یکی از آن‌ها تولید است.

رودری تصریح کرد: برای تحقق این موضوع باید از طریق اجرای یکسری طرح‌ها به هدف برسیم و بخش اول کار متمرکز بر همان طرح‌ها و پروژه هاست.

وی بیان کرد: باور غلطی که در اقتصاد ما و در حوزه مدیریتی (دولتی و خصوصی) شکل گرفته این است که برای افزایش تولید به سراغ منابع مالی می رویم در حالیکه طرح‌های ضربتی اشتغال، حمایتی تولید و … نشان می‌دهد افزایش تولید صرفا با تامین منابع مالی اتفاق نمی‌افتد و نیاز به یکسری الزامات و مباحث نرم افزاری دارد که باید محقق شود، از جمله آن فضای کسب و کار و ایجاد رونق اقصادی است که باید فراهم باشد، در این راستا ما کار را در دو بستر دنبال خواهیم کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان در خصوص مطلب مطرح شده از سوی استاندار مبنی بر اینکه دستورالعمل جهش تولید شبیه محور‌های سال قبل است، توضیح داد: در واقع استان کرمان در این زمینه از استان‌های دیگر جلوتر است و سرفصل‌ها را از قبل داشته ایم که اگر محقق می‌شد به جهش تولید می‌رسیدیم.

سیدمهدی طبیب زاده در ادامه این نشست گفت: باید در راستای جهش تولید یک قرارگاه ویژه‌ای را در سطح استان کرمان تشکیل دهیم تا بتوان به صورت منظم این موضوع را رصد و موانع آن را برطرف کرد.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان با اشاره به ناهماهنگی در سیستم دولتی افزود: متاسفانه در تشکیل پنجره واحد الکترونیکی به دلیل ناهماهنگی بین دو مرجع دولتی، نتوانستیم این پنجره الکترونیکی را اجرایی و عملیاتی کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1597003
ارسال نظر
نظرات