شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 14:15 منتشر شده در مورخ: 1399/01/18 شناسه خبر: 1597008
دبیر بین‌الملل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان:

ایجاد سفارت ارمنستان در سرزمین های اشغالی در تضاد با منافع مردم فلسطین است

ایجاد سفارت ارمنستان در سرزمین های اشغالی در تضاد با منافع مردم فلسطین است
دبیر بین‌الملل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: تصمیم ارمنستان برای تحکیم روابط با صهیونیست‌ها بی تردید در تضاد با منافع مردم فلسطین است و بر ثبات و امنیت منطقه تأثیر منفی خواهد گذاشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ میلاد عبدی دبیر بین‌الملل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ضمن محکومیت اقدامات خصمانه آمریکا در منطقه و انتقاد از تصمیم ارمنستان برای  تحکیم روابط با صهیونیست‌ها گفت: بر کسی پوشیده نیست که تصمیم ارمنستان برای افتتاح رسمی سفارت خود در فلسطین اشغالی و اعزام سفیر مقیم به رژیم صهیونیستی پس از سفر مشاور امنیت ملی وقت کاخ سفید در پاییز ۲۰۱۸ به ایروان و ترغیب آن کشور به همراهی با اهداف آمریکا مطرح شد.

وی ادامه داد: علاوه بر توصیه آمریکا به دولت غربگرای ارمنستان برای تقویت روابط با رژیم صهیونیستی؛ وزارت امور خارجه و سیستم امنیتی این رژیم غاصب نیز از مدت‌ها قبل مقامات ارمنستان را با تشویق‌های لازم و رفت‌وآمدهای متعدد مجاب کردند که ایروان اقدام به گشایش سفارت در فلسطین اشغالی کند و حتی درخواست کرده‌اند که شهر بیت‌المقدس محل استقرار این سفارتخانه باشد.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: بدیهی است یکی از اولویت‌های اساسی صهیونیست‌ها از تحکیم روابط با کشورهای منطقه قفقاز تأثیرگذاری بر فضای ژئوپلتیک آن و بهره‌مندی از فرصت همجواری این کشورها با جمهوری اسلامی ایران با هدف پیشبرد اقدامات امنیتی و اقتصادی ضدایرانی خود از سوی دیگر است.

دبیر بین‌الملل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان تصریح کرد: ایران در سال‌های آغازین پیروزی انقلاب اسلامی با توجه به موقعیتی که در جهان اسلام پیدا کرد، نفوذی گسترده در لبنان و فلسطین یافت و تا هم مرزی سرزمین‌های اشغالی پیش رفت. در نتیجه، صهیونیست‌ها این راهبرد را در دستور کار خود قرار دادند که بتوانند اقدام متقابل انجام دهند؛ یعنی با نفوذ در میان همسایگان ایران خود را به مرزهای کشورمان نزدیک کنند.

عبدی یادآور شد: همواره مباحثی همچون اینکه رژیم صهیونیستی در پشت مرزهای ایران حضور داشته باشد، مطرح بود و این راهبرد اسرائیل صرفا محدود به جمهوری آذربایجان نبود و تلاش می‌کرد این پروژه را در سایر کشورهای آسیای میانه و قفقاز پیاده‌سازی کند که ارمنستان یکی دیگر از این کشورها بود. 

وی گفت: اینکه ارمنستان تصمیم گرفته سفارت خود را در سرزمین های اشغالی به راه بیندازد، بی تردید در تضاد با منافع مردم فلسطین است و بر ثبات و امنیت منطقه تأثیر منفی خواهد گذاشت.

این فعال دانشجویی ادامه داد: دولت ارمنستان نباید با تقویت روابط با دشمن جمهوری اسلامی ایران، اصول حسن همجواری و همسایگی را نقض کرده و دولت این کشور باید بداند که تصمیم و یا اقدام دولت ارمنستان مبنی بر تعامل با رژیم جعلی و کودک کش اسرائیل و برای مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران پذیرفته نیست و در صورت عدم تجدید نظر در این تصمیم باید شاهد تغییر جدی در رفتار و سیاست های جمهوری اسلامی ایران باشیم.

عبدی گفت:  هرگونه عادی سازی روابط کشورهای عربی و غیر عربی با رژیم نژادپرست صهیونیستی شدیداً از سوی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور به عنوان بزرگترین اتحادیه دانشجویی ایران اسلامی محکوم  است، دولت ارمنستان باید در تصمیم خود تجدید نظر کرده و در جهت کمک به مردم آواره و مظلوم فلسطین باید تدابیر لازم را اتخاذ کند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1597008
ارسال نظر
نظرات