شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 18:02 منتشر شده در مورخ: 1399/01/18 شناسه خبر: 1597045
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد خبر داد؛

پرداخت ۱۴۳ میلیارد تومان کمک‌معیشت به مددجویان کمیته امداد

پرداخت ۱۴۳ میلیارد تومان کمک‌معیشت به مددجویان کمیته امداد
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۴۳ میلیارد و ۸۸۸ میلیون تومان کمک‌معیشت به مددجویان کمیته امداد این استان در سال گذشته پرداخت شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، گفت: کمیته امداد نهادی حمایتی است که به تدبیر امام راحل به‌منظور حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه تأسیس شد و جهت رفاه حال خانواده‌های نیازمندی که به دلایلی چون فقدان و ازکارافتادگی سرپرست، معلولیت و بیماری سرپرست و یا هر مورد دیگری تحت حمایت این نهاد قرار می‌گیرند، ارائه خدمت می‌کند.

وی بابیان اینکه در حال حاضر ۴۵ هزار و ۱۲۶ خانوار تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد هستند، افزود: در سال گذشته ۱۴۳ میلیارد و ۸۸۸ میلیون تومان کمک‌معیشت به این خانوارها پرداخت شد.

مبشری با اشاره به اینکه ۳۰ هزار و ۸۹۲ خانوار از تحت پوششی‌های این نهاد، مددجویان دائمی هستند، گفت: ۱۴ هزار و ۲۳۴ خانوار نیز از محل تبصره ۱۴ به جمع مددجویان این نهاد اضافه‌شده و از خدمات این نهاد بهره‌مند می‌شوند.

وی پرداخت کمک‌معیشت و مستمری ماهیانه را به‌عنوان رفع بخشی از کاستی‌ها و نیازهای معیشتی خانواده‌های تحت حمایت عنوان کرد و یادآور شد: ارائه خدماتی چون کمک‌هزینه‌های تحصیلی، درمانی، برگزاری دوره‌های آموزشی، تأمین کمک‌هزینه جهیزیه، احداث و تعمیر منازل مددجویان تحت حمایت، پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه‌ و…بخشی از اقدامات این نهاد است.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، هدف اصلی کمیته امداد را رسیدگی به احوال نیازمندان و تهیدستان برشمرد و بیان داشت: ارائه خدمات هدفمند یکی از راهکارهای کمیته امداد برای توانمندسازی مددجویان و همچنین جلوگیری از وابستگی آن‌ها به این نهاد است.


انتهای پیام /

https://www.dana.ir/1597045
ارسال نظر
نظرات