شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 21:59 منتشر شده در مورخ: 1399/01/18 شناسه خبر: 1597099
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان‌جنوبی به ۳۵۱ نفر رسید/ ۲۸۲ بیمار مرخص شدند

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان‌جنوبی به ۳۵۱ نفر رسید/ ۲۸۲ بیمار مرخص شدند
دهقانی گفت: با مثبت شدن ۱۲ نمونه جدید ابتلا به کرونا شمار مبتلایان در خراسان‌جنوبی به ۳۵۱ نفر رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، محمددهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امشب در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۱ نمونه آزمایش در استان انجام شد که ۱۲ نمونه مثبت ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شده است.

 
وی افزود: ۳۶ نمونه آزمایش از ۶۱ آزمایش انجام شده مربوط به افراد بستری و ۲۵ نمونه مربوط به افراد سرپایی بود که از ۱۲ نمونه مثبت ۸ مورد مربوط به افراد بستری و ۴ مورد مربوط به افراد سرپایی بوده است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: تاکنون یک هزار و ۲۳۸ نمونه آزمایش در استان انجام شده که ۸۸۷ نمونه منفی و ۳۵۱ نمونه مثبت گزارش شده است.
 
دهقانی عنوان کرد: از ۳۵۱ نمونه مثبت ابتلا به کرونا ۲۸۲ بیمار بهبود یافته و مرخص شدند، ۳۶ بیمار بستری و ۳۳ نفر فوت کردند.
 
وی با بیان این‌که خوشبختانه طی ۲۴ ساعت گذشته فوتی ناشی از کرونا در استان نداشتیم، اظهار کرد: از ۳۶ نفری که بستری هستند وضعیت ۵ بیمار وخیم است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به طرح ملی غربال‌گری، گفت: تا کنون ۲۲۸ هزار و ۶۳۸ خانوار که معادل ۹۲.۷ درصد جمعیت خانوار استان است مورد غربال گری قرار گرفتند.
 
دهقانی افزود: تا کنون ۷۳۶ هزار و ۶۷۵ نفر نیز معادل ۸۷.۹ درصد افراد استان مورد غربال‌گری فردی قرار گرفتند.
 
وی خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت ۸۰ هزار و ۱۴۷ نفر با مراجعه به سامانه www.salamst.ogv.ir پرسشنامه خود اظهاری وزارت بهداشت را تکمیل کردند.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به روز برات در خراسان‌جنوبی و امر قربانی کردن برای اموات، تاکید کرد: هر گونه قربانی خارج از کشتارگاه مورد تایید نیست و نباید انجام شود.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1597099
ارسال نظر
نظرات