شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 22:05 منتشر شده در مورخ: 1399/01/18 شناسه خبر: 1597109
لومر:

شدیدترین رکود اقتصادی در انتظار فرانسه است

شدیدترین رکود اقتصادی در انتظار فرانسه است
وزیر دارایی فرانسه با توجه به شیوع ویروس کرونا بدترین رکود اقتصادی در دوران بعد از جنگ جهانی دوم را در انتظار کشورش دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از روزنامه "دی ولت"، فرانسه به دلیل شیوع ویروس کرونا انتظار شدیدترین رکود اقتصادی از سال 1945 را دارد.

"برونو لومر"، وزیر دارایی فرانسه روز دوشنبه در سخنانی در سنای این کشور تصریح کرد که کاهش رشد اقتصادی نسبت به دوران بعد از بحران اقتصادی سال 2008 بسیار چشمگیرتر خواهد بود. به گفته وی در آن زمان بازده اقتصادی فرانسه 2.2 درصد کاهش پیدا کرد که شدیدترین کاهش رشد اقتصادی از زمان جنگ جهانی دوم بود.

وزیر دارایی فرانسه در ادامه سخنانش تصریح کرد که بیماری همه گیر کرونا به شوک اقتصادی بی سابقه ای در دوران بعد از جنگ منجر خواهد شد.

اداره آمار فرانسه انتظار دارد در صورتی که اعمال محدودیت های ضد کرونایی حدود یک ماه به طول بیانجامد تولید ناخالص ملی حدود 3 درصد کاهش پیدا کند. در صورتی که این محدودیت ها دو ماه به طول بیانجامد کاهش رشد اقتصادی حدود 6 درصد در انتظار فرانسه خواهد بود.

بر اساس آمارهای رسمی شمار مبتلایان به کرونا در فرانسه به سرعت در حال افزایش است و بر اساس آمارهای اعلام شده 92839 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 8087 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام/ا

https://www.dana.ir/1597109
ارسال نظر
نظرات