شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 08:15 منتشر شده در مورخ: 1399/01/19 شناسه خبر: 1597138
یک کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

بازار بورس پذیرای شرکت‌های جدید است/ لزوم هدایت نقدینگی به بازار بورس

بازار بورس پذیرای شرکت‌های جدید است/ لزوم هدایت نقدینگی به بازار بورس
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: هدایت نقدینگی موجود در اقتصاد به سمت بازار بورس می‌تواند رونق خاصی به این بازار ببخشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار بورس یکی از بازار‌های سرمایه گذاری در کشور است که سالانه افراد زیادی در آن فعالیت می‌کند. شروع ویروس کرونا در جهان تاثیر منفی زیادی در بازار‌های بورس جهانی گذاشت و موجب شد تا ارزش سهام بسیاری از شرکت‌های بزرگ افت شدیدی پیدا کنند.

بازار بورس ایران نیز با شیوع ویروس کرونا دچار اختلال شد و برخی شرکت‌ها با ضرر مواجه شدند این اتفاق تنها برای بازار بورس نیست و بسیاری از بازار‌های سرمایه‌ای با این مشکلات مواجه هستند. بازار بورس به عنوان یکی از بازار‌های سرمایه‌ای در کشور می‌توانند سهم بسیار موثری در کنترل نقدینگی داشته باشد و دولت نباید از توانایی‌های این بازار غافل شود.

در همین راستا همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: در سال ۹۸ وضعیت بازار بورس بسیار مساعد بود و سرمایه گذاران در این بازار نسبت به فعالیت‌های خود رضایت داشتند.

وی افزود: شروع سال ۹۹ با توجه به شیوع ویروس کرونا برای فعالیت در بازار بورس مساعد نبود که این نه تنها برای ایران بلکه برای تمام کشور‌هایی که با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند مساوی است.

این کارشناس بازار بورس بیان کرد: کاهش قیمت نفت و ویروس کرونا نیز موجب شده تا ارزش بسیاری از سهام‌های انرژی افت شدید پیدا کند و سرمایه گذاران نیز رغبت خود را نسبت به سرمایه گذاری در این بازار از دست داده اند.

دارابی با اشاره به سیاست‌های اقتصادی مجلس یازدهم ادامه داد: امیدواریم وعده‌ها و سیاست‌های اقتصادی که نمایندگان مجلس یازدهم به آن‌ها اشاره کرده‌اند عملی شود که در این صورت شاهد رونق در بازار بورس خواهیم شد.

وی تصریح کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اصل ۴۴ اقتصاد مقاومتی امیدواریم نقدینگی‌های موجود در اقتصاد کشور به سمت بازار سرمایه حرکت کند.

این کارشناس بازار بورس خاطر نشان کرد: بازار بورس هم اکنون پذیرای شرکت‌های جدید است تا با گسترده شدن بازار سرمایه، رغبت مردم نسبت به فعالیت در این بازار افزایش پیدا کند.

دارابی مطرح کرد: رونق بازار بورس به سیاست‌های دولت در خصوص برنامه ریزی برای نقدینگی موجود در اقتصاد کشور بستگی دارد و دولت باید نسبت به این موضوع توجه زیادی داشته باشد.

وی گفت: در صورتی که دولت و مجلس تعهدات اقتصادی خود را به خوبی در کشور اجرا کنند امیدواریم با رفع ویروس کرونا، بازار سرمایه هر چه سریعتر به رونق خود بازگردد.
 
منبع: میزان
 
انتهای پیام

 

https://www.dana.ir/1597138
ارسال نظر
نظرات