شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 10:44 منتشر شده در مورخ: 1399/01/19 شناسه خبر: 1597186
تاثیر کرونا بر کارخانه های بزرگ دنیا؛

کرونا بوئینگ 787 را هم زمین گیر کرد

کرونا بوئینگ 787 را هم زمین گیر کرد
تولید بوئینگ تا اطلاع بعدی متوقف خواهد بود. بزرگترین هواپیما سازی آمریکا در روز یکشنبه تعطیلی فعالیت های تولیدی در کارخانه های واشنگتن را هم تمدید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شرکت بوئینگ اعلام کرد تولید هواپیمای 787 را در کارخانه کارولینای جنوبی دربحبوحه همه گیری ویروس کرونا متوقف می‌کند.

این اطلاعیه پس از آن منتشر شد که فرماندار این ایالت در روز دوشنبه به شهروندان دستور داد در خانه بمانند و فقط برای موارد اضطراری خارج شوند.

 تولید بوئینگ تا اطلاع بعدی متوقف خواهد بود. بزرگترین هواپیما سازی آمریکا در روز یکشنبه تعطیلی فعالیت های تولیدی در کارخانه های واشنگتن را هم تمدید کرد.

 قبلا اعلام شده بود  هواپیما سازانی مانند بوئینگ و ایرباس تولید هواپیماهای پهن بدنه خود را در پاسخ به کاهش تقاضا برای بزرگ ترین جت های این صنعت، پایین خواهند آورد.

 تحویل جتهای دوربرد مثل بوئینگ 777 یا 787 ایرباس A350 و A330 ضربه سختی خورده اند. ایرباس در روز دوشنبه اعلام کرد موقتاً تولید A220/A320 را در کارخانه های آلاباما متوقف خواهد کرد. تولید در این کارخانه تا بیست و نهم آوریل تعطیل خواهد بود.

بوئینگ در بیست و سوم مارس اعلام کرد تولید در کارخانه هواپیماهای دو راهرویی در واشنگتن را متوقف می کند تا به مبارزه با شیوع ویروس کرونا کمک کرده باشد. این شرکت قبلا گزارش داده بود تست کرونای 135 نفر از 160 هزار نیروی کار آن در سراسر جهان مثبت بوده است.

 مشتریان بوئینگ سفارش هواپیماهای جدید را لغو کرده اند و به این ترتیب بحرانی که این هواپیما سازی به خاطر زمینگیر شدن مکس 737 پس از  دو سقوط مرگبار، با آن مواجه بوده بدتر شده است. بوئینگ تولید 737 را در ژانویه متوقف کرد.

 این هواپیما سازی ماه گذشته حداقل 60 میلیارد دلار وام از دولت آمریکا تقاضا کرد تا بتواند بقای خود و سایر تولیدکنندگان هوافضای آمریکا را در مقابله با ویروس کرونا تضمین کند.

 انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1597186
ارسال نظر
نظرات