شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:24 منتشر شده در مورخ: 1399/01/19 شناسه خبر: 1597273
مسئول بسیج دانشجویی دانشکده فنی دخترانه بقیة الله قزوین:

روزانه ۴ هزار ماسک در کارگاه دانشکده بقیة الله تولید می‌شود

روزانه ۴ هزار ماسک در کارگاه دانشکده بقیة الله تولید می‌شود
قاسمی مسئول بسیج دانشجویی دانشکده فنی دخترانه بقیة الله قزوین گفت: با همت بسیج دانشجویی، کارگاه تولید ماسک در دانشکده فنی دخترانه بقیة الله قزوین شکل گرفت و اکنون روزانه بالغ بر چهار هزار ماسک تولید می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ قاسمی در گفت‌وگو با صبح قزوین؛ با اشاره به راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک اظهار کرد: از اوایل اسفند ماه و با ورود ویروس کرونا به استان بسیج دانشجویی احساس نیاز کرده و ابتدا نسبت به برپایی ایستگاه سلامت اقدام کرده و پس از آن با نیاز به ماسک و کمبود در این حوزه، فضایی را از دانشکده برای برپایی کارگاه تولید ماسک درخواست دادیم.

وی ادامه داد: اکنون 70 تا 80 آقا و خانم در دو شیفت کاری از ساعت 8 صبح تا 14 و 15 تا 20 برای تولید ماسک در این کارگاه حضور پیدا می‌کنند، همچنین شبکه‌ای از خیاطان خانگی نیز شکل گرفته و به تولید "گان" می‌پردازند.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشکده فنی دخترانه بقیة الله قزوین ابراز کرد: اکنون روزانه بالغ بر چهار هزار ماسک در این کارگاه تولید می‌شود، همچنین 200 هزار "گان" نیز در مرحله دوخت قرار دارند.

 

وی افزود: این فعالیت توسط دانشکده فنی بقیة الله و ناحیه بسیج دانشجویی کلید خورد اما فراخوان فعالیت در آن عمومی بوده و با استقبال خوبی که صورت گرفت دانشجویان سایر دانشگاه‌ها و شهروندان از تمام اقشار و گروه سنی حتی نوجوان 12 ساله و بزرگسالان 70 ساله نیز در زمینه‌های مختلف فعالیت دارند.

این مقام مسئول تاکید کرد: بخش زیادی از پارچه‌ها توسط خیرین و بخشی نیز به دست نیروهای جهادی تهیه شده و این فعالیت تا هنگامی که نیاز باشد ادامه دارد و کارگاه برای این اقدام از ظرفیت لازم برخوردار است.

وی درباره علت حضور اقشار مختلف در این کارگاه گفت: افراد از قشرهای مختلف با دغدغه‌مندی و احساس تکلیفی که دارند بدون هیچ گونه دریافت حقوق و یا ابلاغ وظیفه در تولید ماسک و گان فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1597273
ارسال نظر
نظرات