شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 14:30 منتشر شده در مورخ: 1399/01/19 شناسه خبر: 1597294
رئیس شبکه بهداشت شهرستان سقز عنوان کرد؛

پرسنل درمان سقز در روزهای سخت مردم را تنها نمی گذارند/ شهید یاراحمدی الگوی اخلاق پرسنل ما بود

پرسنل درمان سقز در روزهای سخت مردم را تنها نمی گذارند/ شهید یاراحمدی الگوی اخلاق پرسنل ما بود
انور بهرامی رئیس شبکه بهداشت شهرستان سقز گفت: هیچ یک از پرسنل رسمی این شهرستان تا به امروز در مقابل این ویروس تسلیم نشده و همه ی آنها بدون هیچ چشمداشتی داوطلب مبارزه در بخش اختصاصی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ انور بهرامی رئیس شبکه بهداشت شهرستان سقز در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار کرد: از اوایل اسفند که اولین بستری بیماری کرونا ویروس را داشتیم 500 نفر در بیمارستان های شهرستان بستری شدند (۱۸۴ مورد مثبت قطعی) و در حال حاضر نیز  16 نفر در بیمارستان امام(ره) و  5 نفر در بیمارستان تامین اجتماعی بستری هستند.

وی گفت: متاسفانه در اوایل بحران به وجود آمده به دلیل کمبود و دریافت کیت های ضعیف از سوی ستاد پیشگیری، نمونه گیری های ضعیفی داشتیم که در روند تشخیص و بستری و پیشگیری های ما خلل ایجاد می کرد ولی هم اکنون هم روزانه 10الی 15کیت تشخیص، دریافتی داریم.

وی در پاسخ به سوال اینکه روند افزایشی مبتلایان به ویروس کوید19 در شهرستان به چه صورت است افزود: مبتلایان به این ویروس از اوایل اسفند تا یک هفته گذشته روند صعودی داشت اما  از یک هفته گذشته تا دیروز روند نزولی داشتیم که بازدهی اقدامات اخیر ستاد بحران نسبت به دستورالعمل های صادره در ایام عید را نشان داد.

وی به مساعدت های سپاه سقز در مدت طول شیوع کرونا در این شهرستان اشاره کرد و افزود: سپاه سقز علل الخصوص فرماندهی محترم در این مدت پای ثابت همکاری با شبکه بهداشت بوند که جای تقدیر دارد .

بهرامی خاطر نشان کرد: شرکت در کلیه ی جلسات ستاد بحران شهرستان، پیگیری روند درمان، گندزدایی معابر سطح شهر به صورت مکرر، کمک های مالی، واگذاری زائر سرای امام خامنه ای، تشویق های نقدی و غیر نقدی پرسنل بیمارستان ها و ... از جمله اقدامات سپاه در طول بحران بوده است.

به گفته ی رئیس شبکه بهداشت سقز؛ نیروی کادر درمان سپاه نیز اعلام آمادگی کردند که در صورت نیاز به کادر درمان بیمارستان ها اضافه شوند.

وی به خصوصیات اولین شهید مدافع سلامت اشاره کرد و گفت: شهید یار احمدی الگوی اخلاق برای پرسنل ما بود، وی فرزند بازنشسته شبکه بهداشت متولد 1358 و با 10سال سابقه کار به عنوان منشی اورژانس بیمارستان امام(ره) مشغول به کار بود و روز چهارم فروردین در بخش ICU بستری و تا ساعت 1 و 15 دقیقه بامداد 18فروردین با این ویروس جنگید که متاسفانه با وجود تلاش های شبانه روزی همکارانش در راه مبارزه با این بیماری تسلیم شد.

بهرامی ادامه داد: متاسفانه شایعات زیادی به گوش می رسد که پرسنل زیادی از ترس مبتلا شدن به کرونا ویروس در این شهرستان استعفا داده اند اما بنده به عنوان مدیر شبکه بهداشت سقز به اطلاع میرسانم هیچ یک از پرسنل رسمی این شهرستان تا به امروز در مقابل این ویروس تسلیم نشده و همه ی آنها بدون هیچ چشمداشتی داوطلب مبارزه در بخش اختصاصی هستند.

وی عنوان کرد: شهادت همرزمشان، شهید یاراحمدی داغی بود بر دل کلیه پرسنل و همه ما از این اتفاق شوکه شدیم ولی بعد از به خاک سپاری این شهید راه سلامت همه به سر پست های وظیفه ای خود بازگشته و هیچ خللی در این زمینه ایجاد نشده است. 

وی اضافه کرد:  پرسنل راه درمان کوئید19 خانواده های خود را از طریق تماس های ویدیویی ملاقات می کنند و روزهای طولانی در جمع آنها نبودند و این نشانه قدرت ایمان کاری آنهاست.

بهرامی در پایان گفت:  از مردم عزیز این شهرستان تقدیر و تشکر میکنم و امیدوارم با وجود سختی هایی که قابل درک هست پا به پای کادر درمان در زمینه سلامت جامعه یاری گر و کمک حال ما باشند، ولی متاسفانه عده ای هم هستند که هیچ نوع هشداری را رعایت نمی کنند و همچنان تجمعات غیر ضروری را ایجاد کرد و باعث به خطر انداختن جان خود، دیگران و پرسنل درمان نیز میشوند. پس خواهش میکنم رعایت کنید تا جوانان بیشتر همچون شهید یار احمدی را از دست ندهیم چرا که خانواده هایشان چشم انتظارشان هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1597294
ارسال نظر
نظرات