شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 13:38 منتشر شده در مورخ: 1399/01/19 شناسه خبر: 1597303
فرمانده ستاد مبارزه با کرونا در تهران:

تهران از نقاط داغ کرونا است/ شناسایی مناطق در معرض خطر

تهران از نقاط داغ کرونا است/ شناسایی مناطق در معرض خطر
فرمانده ستاد مبارزه با کرونا در تهران گفت: در تهران هیچ نقطه پاکی نداریم و کماکان تهران یکی از نقاط داغ ابتلا به ویروس کرونا محسوب می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا زالی در حاشیه جلسه علنی روز سه‌شنبه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران، گفت: به دلیل پیچیدگی‌های بحران کرونا در شهر تهران قرار شد از ظرفیت‌های مدنی و قانون‌گذاری شورای شهر برای مهار و مقابله با ویروس کرونا در استان تهران استفاده کنیم. هر گونه مداخله در شهر تهران نیازمند همراهی همه بخش‌های شهری است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر به دلیل حجم ترددهای درون شهری تقریباً هیچ نقطه پاکی نداریم، گفت: با توجه به بالا رفتن مناطق آلوده با همراهی و کمک شهرداری و ردیابی تلفن همراه مبتلایان و افراد فوتی و طراحی برخی از نرم افزارها که بر اساس تراکنش‌های بانکی است، مناطقی که بیشتر در معرض خطر هستند شناسایی شده تا در این مناطق فعالیت‌های بهینه‌تری انجام شود.

زالی با بیان اینکه دو قشر بیشتر در شهر تهران حضور دارند گفت: قشر فرودستی که به خاطر مشکلات اقتصادی و کسب و کار و گرفتن وام نیازمند حضور در شهر هستند که با استفاده از برنامه جامع حمایتی با واکنشی سریع باید از حضور این افراد پیشگیری کرد و دولت و مجلس باید هر چه سریع‌تر بسته حمایتی خود را به این افراد برسانند گروه دوم افرادی هستند که بدون ضرورت در شهر حضور دارند که باید تلاش شود با سیاست‌های مدیریتی با حضور این افراد مقابله شود.

وی با اشاره به مبتلایان شهر تهران و نوسانات سینوسی آن گفت: شهر تهران یکی از نقاط داغ کرونا محسوب می‌شود و هر مداخله‌ای باید با اصل راهبردی فاصله گذاری اجتماعی باشد و ما باید برای رفتن از هر فازی به فاز دیگر شتاب زده عمل نکنیم.

 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1597303
ارسال نظر
نظرات