شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:35 منتشر شده در مورخ: 1399/01/19 شناسه خبر: 1597342
طی بخشنامه ای ابلاغ شد؛

جزئیات طرح فاصله‌گذاری در دستگاه‌های دولتی از 23 فروردین/ یک سوم کارمندان دورکار می‌شوند

جزئیات طرح فاصله‌گذاری در دستگاه‌های دولتی از 23 فروردین/ یک سوم کارمندان دورکار می‌شوند
رئیس سازمان اداری و استخدامی بخشنامه نحوه اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند در دستگاه‌های اجرایی بعد از ۲۳ فروردین ماه را ابلاغ کرد.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی بخشنامه نحوه اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند در دستگاه‌های اجرایی از تاریخ 23/01/1399 را ابلاغ کرد.

بر این اساس دستگاه های اجرایی موظفند ضمن برنامه‌ریزی برای ارائه کلیه خدمات عمومی حوزه مسئولیت خود با حضور دو سوم کارکنان ترتیبی اتخاذ نمایند که در ارائه خدمات  به مردم و ارباب رجوع به ویژه خدمات ضروری وقفه ایجاد نشود. منظور از خدمات ضروری آن دسته از خدماتی هستند که در زندگی روزمره و معیشت شهروندان تاثیرگذار بوده و عدم ارائه مستمر آنها موجب بروز مشکلات جدی و به خطر افتادن امنیت سلامت، امنیت غذایی و وقفه در روند تولید و توزیع و ارائه خدمات به عموم مردم و مخاطرات اجتماعی و امنیتی برای جامعه می شود.
 به این ترتیب کلیه مدیران و مسئولان دستگاه اجرایی باید ترتیبی اتخاذ نمایند تا یک سوم کارکنان دستگاه‌ها وظایف خود را به صورت دورکاری انجام دهند و در صورت عدم امکان انجام وظایف یک سوم کارکنان از طریق دورکاری با توجه به ضرورت کاهش حضور کارکنان در محیط اداری برای تحقیق اهداف  فاصله گذاری اجتماعی نسبت به اعطای مرخصی برای بقیه کارکنان تا سقف یک سوم به صورت نوبت بندی اقدام کنند، مرخصی موضوع این بند جزو مرخصی استقلال کارکنان منظور نخواهد شد.

در تعیین کارکنان برای دور کاری و یا روزهای کاهش حضور در ادارات بانوان دارای فرزند خردسال و کارکنانی که در گروه های آسیب پذیر قرار می‌گیرند در اولویت خواهند بود.
ساعت کار روزانه کارکنان دستگاه‌های اجرایی در تهران و استانها به میزان 7 ساعت در روز و ساعت 7 تا 14 خواهد بود و تغییر ساعت فعالیت نسبت به حضور کارکنان برای ارائه خدمات صرفاً با  تصویب ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا تعیین و ابلاغ خواهد شد.

ویروس کرونا ,

ویروس کرونا ,

 

 

انتهای پیام/ط

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1597342
ارسال نظر
نظرات