شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 04:00 منتشر شده در مورخ: 1399/01/20 شناسه خبر: 1597467
یک مقام مسئول در وزارت خارجه سوریه:

اظهارات اروپا درباره رفع تحریم ها در حد حرف است

اظهارات اروپا درباره رفع تحریم ها در حد حرف است
یک مقام مسئول در وزارت خارجه سوریه اظهارات برخی مقامات اروپایی درباره کاهش تحریم ها علیه دمشق با توجه به شیوع کرونا را در حد حرف و بدون برداشتن گام های عملی در این خصوص اعلام کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یک مقام مسئول در وزارت خارجه سوریه تاکید کرد که اظهارات صادره از سوی برخی مقامات اتحادیه اروپا درباره کاهش تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی علیه ملت سوریه همچنان در حد اقدامات سیاسی و حرف باقی مانده است.

این مقام سوری گفت: اظهارات بعضی از مقامات اتحادیه اروپا در مورد دعوت به کاهش تحریم‌های یک جانبه و غیرقانونی علیه مردم سوریه هنوز در چارچوب اقدامات سیاسی است و به سطح اقدام واقعی برای لغو این تحریم‌ها نرسیده است، مخصوصاً که اتحادیه اروپا با وجود خطرات ناشی از شیوع بیماری همه گیر کرونا در این مرحله، تاکنون شریک اصلی در محاصره سوریه است.

وی افزود: سوریه که مردم آن با این تحریم‌های ناعادلانه دست و پنجه نرم می‌کنند بر اهمیت رفع فوری و بی قید و شرط همه تحریم‌ها از جمله نقل و انتقالات بانکی، اعمال شده توسط ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپایی برای اهداف سیاسی، تأکید می‌کند.

این مقام سوری در ادامه گفت: این اظهارات مقامات اروپایی را از مسئولیت تأثیر این تحریم‌ها در جلوگیری از تلاش برای تأمین وسایل، امکانات و زیرساخت‌های بهداشتی لازم برای مقابله با بیماری همه گیر کرونا مبرا نمی‌کند.

منبع: مهر

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1597467
ارسال نظر
نظرات