شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 10:40 منتشر شده در مورخ: 1399/01/20 شناسه خبر: 1597517
استاندار خراسان‌جنوبی تاکید کرد

اتمام پروژه‌های نیمه تمام خراسان‌جنوبی تا پایان دولت

اتمام پروژه‌های نیمه تمام خراسان‌جنوبی تا پایان دولت
معتمدیان گفت: پروژه‌های نیمه تمام در خراسان‌جنوبی که از پیشرفت بالایی برخوردار باشند چه در حوزه زیرساختی و چه در حوزه اقتصادی، در اولویت برنامه‌ها برای اتمام تا پایان دولت قرار می‌گیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی در جلسه ستاد برنامه ریزی و راهبری جهش تولید استان که با محوریت طرح‌های عمرانی برگزار شد با اشاره به عنوان سال به تبیین شاخصه‌های جهش تولید پرداخت و گفت : امسال باید فعالیت‌های جاری دستگاه‌ها جهش معناداری  پیدا کرده و به سرانجام برسد.

 
وی در تشریح شاخصه های پروژه‌های سال جاری گفت:اتمام و  به مرحله بهره‌برداری رساندن پروژه‌ها تا پایان دولت تدبیر و امید و همچنین مشارکتی بودن و بهره‌گیری از ظرفیت ماده ۵ و ۶ بخشی از جمله این شاخصه‌هاست.  
 
استاندار خراسان‌جنوبی ادامه داد: پروژه‌های نیمه تمامی که از پیشرفت بالایی برخوردار باشند چه در حوزه زیرساختی و چه در حوزه اقتصادی، در اولویت برنامه‌ها قرار می‌گیرند.
 
معتمدیان اظهار کرد: در طول عمر پر برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، سرمایه گذاری بسیار سنگینی در بحث زیرساخت‌های روستایی صورت پذیرفته که بسیار مایه فخر و مباهات است.  
 
وی ادامه داد: برق دار شدن صد در صد روستاها و گازدار شدن روستاهای استان تا پایان دولت تدبیر و امید تنها گوشه ای از این خدمات ارزشمند است.  
 
استاندار خراسان جنوبی گفت: دستگاه‌ها مکلفند همزمان با توسعه زیرساخت‌ها به اشتغال پایدار روستایی نیز توجه ویژه نمایند تا ضمن معکوس کردن مهاجرت به روستاها، از حاشیه نشینی در شهرها و آسیب های اجتماعی احتمالی جلوگیری شود.  
 
استاندار درخصوص طرح های مختلف ویژه مناطق روستایی بیان کرد: برای توسعه همه جانبه روستاها و ایجاد اشتغال پایدار  در آنها طرح های مختلفی نظیر نصب پنل های خورشیدی، توسعه صنایع دستی ،تبدیل استان به هاب منطقه ای شتر و... در جریان است.
 
معتمدیان از طرح خوشه های صنایع دستی به عنوان طرحی زود بازده و اشتغال‌زا نام برد و افزود: بر اساس این طرح در هر شهرستان یکی از صنایع دستی که از بیشترین ظرفیت برخوردار است به عنوان طرحی محوری مورد حمایت قرار می‌گیرد.  
 
وی تصریح کرد: در خوشه های صنایع دستی با سرمایه گذاری محدود می توان اشتغال زایی فراوانی رقم زد.  
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1597517
ارسال نظر
نظرات