شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:21 منتشر شده در مورخ: 1399/01/20 شناسه خبر: 1597537
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ثارالله یزد تشریح کرد

فعالیت‌های متنوع بسیجیان در تقابل با کرونا؛ از تولید ماسک تا توزیع بسته‌های معیشتی

فعالیت‌های متنوع بسیجیان در تقابل با کرونا؛ از تولید ماسک تا توزیع بسته‌های معیشتی
سید امیر حسینی گفت: هم‌اکنون تعداد 22 کارگاه تولید ماسک و لباس گان فعال است و تا این لحظه بالغ بر 260 هزار عدد ماسک در این کارگاه‌ها تولید شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، سید امیر حسینی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ثارالله یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا پیرامون فعالیت‌های این ناحیه در راستای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا گفت: در بدو امر بالغ بر 1100 نفر از بسیجیان با توجه به وضعیت آمایش سرزمینی پایگاه‌های مقاومت بسیج سازماندهی شدند و با توجه به بلوک‌بندی هر منطقه در مأموریت‌هایی که در حوزه‌های مختلف بود به کارگیری شدند.

فعالیت 22 کارگاه تولید ماسک

وی ضدعفونی و گندزدایی معابر را یکی از اقدامات بسیجیان عنوان کرد و افزود: پس از هماهنگی‌هایی که از طریق ستاد استانی مقابله با کرونا انجام شد و کار به سپاه و بسیج واگذار شد، با نظارت شبکه بهداشت تیم‌های ما در قالب گروه‌های جهادی فعال شدند و محلات مختلف اعم از روستاهای بخش مرکزی با مشارکت عزیران شورای اسلامی و دهیاران و بخشدار و در محدوده شهری هم با مشارکت شهرداری و سازمان آتشنشانی نسبت به گندزدایی معابر و اماکن عمومی اقدام کردند که بالغ بر 600 نفر روز نیرو در این حوزه به کارگیری شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ثارالله یزد اظهار داشت: در حوزه تولید ماسک و کمک به رفع نیاز خصوصا بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، با هماهنگی‌هایی که در استان انجام و ظرفیت‌هایی که ایجاد شده بود، کارگاه‌های دوخت ماسک و لباس گان برای بیمارستان فعال شد که هم اکنون تعداد 22 کارگاه فعال است و تا این لحظه بالغ بر 260 هزار عدد ماسک در این کارگاه‌ها تولید شده است و  علاوه بر این 22 کارگاه فعال، افرادی هم به صورت خانگی در این زمینه فعالیت می‌کنند.

حسینی عنوان کرد: بالغ بر هزار عدد لباس گان تولیده شده است که آستان قدس رضوی و مجموعه موکب‌الرضا پارچه‌ها را تهیه می‌کنند و برش می‌زنند و بردارن و خواهران بسیجی در دوخت آن مشارکت می‌کنند.

وی بیان کرد: حدود 2هزار عدد ماسک توزیع کردیم، همچنین بالغ بر 2هزار عدد دستکش که معمولا همراه با بسته‌های معیشتی بوده به خانواده‌ها واگذار شده است.

فعالیت 25 گروه جهادی جهت مقابله با کرونا

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ثارالله یزد ادامه داد: 10 گروه جهادی برادر و 15 گروه جهادی خواهر به کار گیری شدند این گروه‌های جهادی علاوه بر خدماتی که انجام دادند، بالغ بر 60 میلیون تومان منابع خیری را نیز جذب کردند و در حوزه‌های ضدعفونی و بسته‌های بهداشتی توزیع کردند.

حسینی خاطرنشان کرد: در مرحله اول تا کنون بالغ بر 270 بسته معیشتی به ارزش 135 میلیون تومان (هر بسته به ارزش 500 هزار تومان) توزیع شد که شامل گوشت، مرغ، برنج، روغن و ماکارونی بود.

وی اضافه کرد: با استفاده از ظرفیت‌های خیری مردمی اقدامات بسیار خوبی انجام شد که بالغ بر 100 میلیون تومان هم از ظرفیت‌های مردمی و در قالب بسته‌های غذایی بین افرادی که به نوعی آسیب دیده‌اند، توزیع شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ثارالله یزد تأکید کرد: آموزش چهره به چهره یکی دیگر از اقدامات بوده است که علاوه بر آموزش خود بسیجی‌ها و نیروهایی که در مأموریت‌ها به کارگیری می‌شوند، بنا به اقتضا آموزش‌های مردمی هم داشتیم که هم بصورت مجازی و هم بصورت توزیع بروشور بوده است؛ افزون بر این بالغ بر هزار نفر نیز آموزش تتخصصی دیده‌اند.

توزیع 22 هزار بطری محلول ضدعفونی دست

حسینی تصریح کرد: در زمینه تب‌سنجی و غربالگری در مبادی ورودی، علیرغم همه آمادگی‌هایی که بوده، فقط ما ایستگاه روستای فهرج را داریم که با درخواست بخشداری الان اکیپ غربالگری و کنترل ورودی فهرج -با توجه به اینکه یکی از مبادی وردی استان هم هست- آنجا راه‌اندازی شده است که روزانه 24 نفر از بسیجان حضور دارند و تا کنون بالغ بر 3هزار نفر ساعت عزیزان بسیجی در بحث غربالگری به کارگیری شدند.

وی اظهار داشت: فعالیت دیگری هم که انجام شده و بسیار تاثیرگذار بوده توزیع بسته بهداشتی بوده که بیشتر در قالب محلول ضدعفونی‌کننده دست و محلول ضدعفونی‌کننده سطوح بوده است که تاکنون بالای 22هزار بطری محلول ضدعفونی‌کننده دست و مواد غذایی با ارزش ریالی 40 میلیون تومان آماده شده است و با نظارت شبکه بهداشت و با مجوز قانونی که گرفته شده توزیع می‌شود؛ افزون بر این، مبلغ 25 میلیون تومان نیز جهت تهیه بسته‌های بهداشتی شامل مایع دستشویی، صابون مایع، دستمال کاغذی و ... هزینه شده است.

حسینی گفت: تعداد 200 نفر از خواهران بسیجی را جهت خدمات‌رسانی در عرصه طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا از طریق سامانه 4030 که پایش خانواده‌ها صورت می‌گیرد، معرفی کرده‌ایم که بخاطر مشکلات زیرساحتی که وجود داشت فعلا 40 نفر آن‌ها به کار گرفته شده‌اند اما اگر این مشکلات زیرساختی حل شود، این آمادگی وجود دارد که تعداد بیشتری حضور یابند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1597537
ارسال نظر
نظرات