شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 12:10 منتشر شده در مورخ: 1399/01/20 شناسه خبر: 1597542
مدیر درمان تأمین اجتماعی کرمانشاه:

بیمارستان‌ها برای پذیرش بیماران مشکوک به کرونا محدودیت ندارند

بیمارستان‌ها برای پذیرش بیماران مشکوک به کرونا محدودیت ندارند
حجتی پور گفت: بیمارستان‌های تأمین اجتماعی کرمانشاه برای پذیرش بیماران مشکوک به کرونا محدودیت ندارند و برای همه اقدامات اولیه و ارجاع انجام می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ میثم حجتی پور در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز اظهار داشت: مراکز درمانی زیر مجموعه سازمان تأمین اجتماعی همانند گذشته به فعالیت خود ادامه می‌دهند هر چند شاهد کاهش شمار مراجعه به این مراکز هستیم.

وی افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا، در بیمارستان‌های طرف قرارداد تأمین اجتماعی تنها جراحی‌های اورژانسی انجام می‌شود و دیگر جراحی‌ها تا عادی شدن شرایط تعطیل است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان کرمانشاه تصریح کرد: در صورت مراجعه بیماران مشکوک به کرونا به بیمارستان شهدا و حضرت معصومه سی تی اسکن و آزمایش خون برای آنها انجام می‌شود و پس از هماهنگی با پزشک تعیین شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی به مراکز مربوطه ارجاع داده خواهند شد.

وی عنوان کرد: تاکنون چهار بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان حضرت معصومه (س) و ۲ بیمار مشکوک در بیمارستان شهدا بستری شدند که سه مورد از این بیماران بهبود یافته و مابقی برای مراقبت‌های بیشتر به مراکز دانشگاهی ارجاع داده شدند.

حجتی پور گفت: برای پذیرش بیماران مشکوک به کرونا محدودیتی نداریم و برای همه اقدامات اولیه و اعزام انجام خواهد شد.

این مسئول ادامه داد: تاکنون ۴۲ بیمار مشکوک به ویروس کرونا پس از انجام سی تی اسکن و آزمایش خون در بیمارستان شهدا به دیگر مراکز بیمارستانی ارجاع داده شده است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان کرمانشاه گفت: بیماران مشکوک به کرونا به مراکز سرپایی مراجعه نکنند بلکه تنها باید به مراکز بیمارستانی ارجاع شوند با این حال تاکنون در مراکز سرپایی هیچ گونه مورد مشکوکی از ابتلاء به ویروس کرونا نداشته‌ایم.

حجتی پور بیان داشت: مردم نباید اینگونه بیندیشند که کرونا تمام شده بلکه این قضیه ممکن است تا یک سال یا بیشتر به طول انجامد بر همین مبنا خستگی چند روز ناشی از ماندن در منزل نباید سبب شود که پس از اتمام تعطیلات نوروزی بی محابا وارد خیابان شویم هرچند در این راستا از سوی دولت و استانداری‌ها مصوباتی خواهیم داشت و ممکن است محدودیت‌های گزینشی اعمال شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنان مردم با رعایت فاصله، رعایت بهداشت فردی، استفاده از ماسک و دستکش به طور جدی مبادرت کنند تا زمانی که درمان قطعی یا واکسن برای بیماری کرونا شود و شرایط بهبود یابد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1597542
ارسال نظر
نظرات