شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:48 منتشر شده در مورخ: 1399/01/20 شناسه خبر: 1597577
سرپرست شرکت آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان خبر داد؛

پیش بینی ورود سیلاب جدید به منطقه سیستان/آب ورودی روزهای اخیر بدون خسارت مدیریت شد

پیش بینی ورود سیلاب جدید به منطقه سیستان/آب ورودی روزهای اخیر بدون خسارت مدیریت شد
محمد دلمرادی گفت: با توجه بارندگی که در افغانستان وجود دارد به طور قطع در روزهای آینده سیلاب جدید وارد منطقه سیستان خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد دلمرادی، سرپرست شرکت آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: با توجه به برنامه ریزی ها و اقدامات صورت گرفته سیلاب اخیر ورودی به منطقه سیستان بهتر از سال گذشته مدیریت و به چاه نیمه ها و دریاچه هامون هدایت شد.

وی ادامه داد: با توجه به پیش بینی هایی که از قبل مبنی بر ورود سیلاب به سیستان شده بود همه دستگاه ها پای کار و در حالت آماده باش بودند که خوشبختانه در پی آن خسارتی گزارش نشد.

سرپرست شرکت آب منطقه ای با اشاره به اقداماتی که در راستای مدیریت سیلاب اخیر انجام شد، اضافه کرد: امسال برای اولین مسیر نیاتک تا دریاچه باز شده بود که تاثیر خوبی داشتیم، همچنین مسیرهای اصلی بازگشایی، لایروبی و ساماندهی شد.

دلمرادی با بیان این که این سیلاب از هشتم فروردین وارد سیستان شده و همچنان جاری است، افزود: با وجود افت دربی سیل همچنان نیروهای آب منطقه ای پای کار هستند.

وی اضافه کرد: با توجه به بارندگی که در کشور همسایه و در بالادست مسیرهای منتهی به رودخانه هیرمند وجود دارد، ورود سیلاب طی روزهای آینده نیز پیش بینی می شود که البته نگران کننده نیست اما باید مراقبت های لازم انجام شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1597577
ارسال نظر
نظرات