شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 15:30 منتشر شده در مورخ: 1399/01/20 شناسه خبر: 1597649
مدیر کل صدا وسیمای گلستان خبر داد؛

تشریح ویژه برنامه های نیمه شعبان در صدا و سیمای گلستان

تشریح ویژه برنامه های نیمه شعبان در صدا و سیمای گلستان
مدیر کل صدا وسیمای گلستان از تدارک ویژه برنامه هایی برای جشن ولادت حضرت امام زمان مهدی (عج) و جشن نیمه شعبان، در صدا و سیمای استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما ؛محمد منتظر حجت مدیر کل صدا و سیمای استان گلستان صبح امروز چهارشنبه با اشاره به اینکه نیمه شعبان علاوه بر اینکه روز و زمان خجسته میلاد امام عصر(عج) است ، اظهار کرد: این ایام فرصت معنوی مناسب و ارزشمندی برای راز و نیاز با خالق هستی و نزدیکی هرچه بهتر و بیشتر به معبود و کسب برکات الهی است.

منتظر حجت افزود: این شب از چنان اهمیتی برخوردار است که هم ردیف و هم پای شبهای قدر قرار دارد و از این موقعیت می توان چون شبهای قدر ماه مبارک رمضان، برای کسب خیرات و برکات معنوی بهره برد و نهایت تلاش را برای کسب فیض داشت.

 مدیر کل صدا وسیمای گلستان تصریح کرد: معاونت سیما در شب میلاد با سعادت امام زمان(عج)، با ویژه برنامه "نسیم انتظار" از امشب 20 فروردین به مدت دو شب به‎طور زنده، به تهیه‎کنندگی و کارگردانی ابراهیم امیرخانی، اجرای وحید حسین زاده و مهدی خالقی از شبکه گلستان ساعت 21:00 به مدت 75 دقیقه لحظاتی شاد، مفرح و سرگرم کننده ای را برای بینندگان فراهم می‌کند.

منتظر حجت خاطرنشان کرد : این برنامه در محیط استودیو و آستان امامزاده عبدالله (ع) و دو نقطه از سطح شهر گرگان با بخش هایی مختلفی از جمله کارشناس مذهبی، تواشیح،  دعوت از شعرا، ارتباط مستقیم با مرکز قم- جمکران و مشهد مقدس، نمایش طنز با حضور حامد محمدخانی (بی بی سارینا)  و همچنین حضور هنرمندان مختلف اعم از بازیگران، خوانندگان و چهره‌های ورزشی ضمن ایجاد فضایی معنوی، لحظاتی شاد و فرح بخشی را برای بینندگان خود فراهم می‌کند.

وی اضافه کرد : تصویر برداران محمد رضا مارزلو، حمیدرضا اسماعیل پور، حسین افخمی و سمیه پاسندی، دستیار تهیه سیدحسین موسوی تاکامی، نورپرداز مجید شیخی و صدا بردار حمیدرضا فقفوری از عوامل این برنامه هستند.

منتظر حجت از برنامه های معاونت صدای فارسی نام برد و عنوان کرد این معاونت به مناسبت ولادت حضرت امام زمان مهدی (عج) و جشن نیمه شعبان، برنامه‌های مختلفی برای مخاطبان خود تدارک دیده است از جمله ویژه برنامه های " خورشید نیمه شب " به تهیه کنندگی مجتبی طالبی و گویندگی حسین عاشور محفلی معنوی همراه با کارشناسان و مداحان اهل بیت به جهت دعوت برای شب زنده داری و احیاء شب نیمه شعبان با بخش های گزارش مردمی، مداحی، مسابقه، کارشناس مذهبی با حضورحجت الاسلام اسفندیاری و ... ساعت 22:00 تا 24:00 میهمان شنوندگان همیشه همراه گلستانی این میلاد مبارک را جشن می گیرند.

وی خاطرنشان کرد: " نیک شهر قدسی"  دیگر برنامه رادیو گلستان هست  که همزمان با روز نیمه شعبان با بخش‌های متنوع لحظاتی شاد و نشاط آوری را برای مخاطبان به ارمغان می‌آورد ، این برنامه با پرداختن به موضوعات مهدویت، انتظار و ویژگی‌های منتظران و در بخش‌های گزارش، قطعه‌های شاد موسیقی، ترانه و سرود، تلفن و پیامک‌های مخاطبان، کارشناس و ارتباط مستقیم با مسجد مقدس جمکران به مدت 40دقیقه از ساعت 09:00صبح روز میلاد روی آنتن می‌رود.

مدیر کل صدا و سیما در ادامه افزود:  رادیو ترکمنی برون مرزی با ویژه برنامه " سایرایاراولکا" با بخش های متنوع و شاد از قبیل اجرای زنده موسیقی و سرود  و تواشیح و... همراه با هموطنان داخل استان و کشور این عید بزرگ را جشن می گیرد.

منتظر حجت همچنین به ویژه برنامه های "معاونت خبر" اشاره کرد و اذعان داشت: معاونت خبر مرکز نیز با اطلاع رسانی و پوشش خبری برنامه های عید میلاد در کل استان، تولید و پخش 2 گزارش تولیدی و 2 گزارش خبری همراه مخاطبان بخش های خبری خواهد بود.

وی  در پایان افزود: معاونت فضای مجازی مرکز همراه با دیگر معاونت ها نیز به استقبال ولادت با سعادت آخرین ذخیره الهی خواهد رفت؛ ویژه برنامه های ولادت حضرت ولیعصر (عج) با رویکرد اطلاع رسانی و تفریحی و سرگرمی، با رویکرد تبیینی و معرفتی مباحث مهدویت و انتظار و وظایف منتظرین به بارگزاری برنامه های مختلفی از واحدهای صدا، سیما و خبر را در این ایام بارگزاری خواهد کرد.

انتهای پیام /

 

https://www.dana.ir/1597649
ارسال نظر
نظرات