شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 15:42 منتشر شده در مورخ: 1399/01/20 شناسه خبر: 1597712

جلوه هایی از ایثار دفاع مقدس در مدافعان سلامت دهگلان/ دو پزشک دهگلانی به کرونا مبتلا شده اند

جلوه هایی از ایثار دفاع مقدس در مدافعان سلامت دهگلان/ دو پزشک دهگلانی به کرونا مبتلا شده اند
با شیوع ویروس کرونا این روزها از پرستاران و کادر درمان در بیمارستان‌ها به عنوان مدافعان سلامت یاد می‌شود افرادی که با وجود شیوع گسترده این ویروس حالا در شرایط سخت و درخطر بیشتری نسبت به سایر افراد جامعه قرار دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کُردتودی،  این روز‌ها که خیلی‌ها خود را در خانه قرنطینه کرده اند عده ای در میدان سلامت با از خود گذشتکی در حال مبارزه با کرونا هستند.

با شیوع ویروس کرونا این روزها از پرستاران و کادر درمان در بیمارستان‌ها به عنوان مدافعان سلامت یاد می‌شود، افرادی که با وجود شیوع گستردۀ این ویروس حالا در شرایط سخت و در خطر بیشتری نسبت به سایر افراد جامعه قرار دارند.

تلاش و ایثار مدافعان سلامت بار دیگر روحیه جهادی را زنده کرد و وظیفه همه ماست که رزمندگان محور مقدم این خط مبارزه را با رعایت دستورات بهداشتی که مورد سفارش اسلام و بزرگان دین است، کمک کنیم.

در این میان، مدافعان سلامتی هستند که شاید نگرانی آنها در این ایام بیش از سایرین باشد تا جایی که سلامتی بیماران را به سلامتی خود ترجیح دهند.

در حالی که عملکرد کادر درمانی و مدافعان سلامت در خط مقدم نشاندهنده مسئولیت پذیری و تعهد انسانی و دینی است که حقیقتاً نماد جهاد فی سبیل الله است، لذا همیاری، همدلی و همنوایی مردم در پشت جبهه و دوشادوش مسئولان و کادر درمانی جای تعجب ندارد.

هر چند نیروها و کادر درمانی بیمارستان و مراکز بهداشت در کشور، استان و شهرستان با وجود آگاهی از همه خطرها و آسیب‌هایی که این ویروس می‌تواند به آنها و جامعه وارد کند، شجاعانه با همان تجهیزاتی که در اختیار داشته‌اند به مقابله با آن رفته‌اند و تا این بیماری را به عقب نشینی وادار نکنند از مبارزه دست نخواهند کشید.

شیوع ویروس منحوس کرونا در جامعه، ارزش وجودی فرشتگان نجات را بیش از گذشته عیان کرده است و امروز تمام اقشار از مسئولان تا مردم قدردان ایثار و تلاش مدافعان سلامت هستند.

این روزها، تقریبا هیچ صنفی به اندازه پرستاران، پزشکان و کادر بهداشتی و درمانی در معرض ابتلا به کرونا نیست افزایش تعداد مبتلایان و کمبود تجهیزات بار سنگین‌تری هم بر دوش آنها گذاشته است که دراین شرایط، خطر ابتلا به ویروس کرونا هم امنیت شغلی هم جانی آنها را به خطر انداخته است.

در میان کادر درمانی بیمارستان دهگلان و بر اساس اطلاعات موجود دستکم دو نفرپزشک به بیماری کرونا مبتلا شده و در قرنطینه خانگی هستند.

خالدیان پزشک اورژانس بیمارستان شهدای دهگلان که این روزها در خط مقدم مبارزه علیه کرونا قرار دارد، اوج ایثار و دلسوزی را به نمایش گذاشته و با وجود مبتلا شدنش به کرونا و قرنطینه شدن در منزل، هنوز هم نگران و جویای حالِ بیمارانش است.

خالدیان با بیان اینکه هنوز مردم شهرستان این قضیه را جدی نگرفته و شرایط بیماری را درک نکرده اند از مردم استان کردستان و شهرستان دهگلان خواست با ماندن در خانه و رعایت نکات بهداشتی باعث کاهش این بیماری شوند زیرا در صورت رعایت نکردن باعث فشار بیشتر بر روی کادر درمانی بیمارستان خواهند شد.

وی افزود: تنها راه جلوگیری از شیوع این ویروس، در خانه ماندن است و من با وجود تمام شرایط و امکانات و توجه به توصیه‌های مربوط به این ویروس از جمله شست و شوی مداوم دست‌ها و استفاده از ماسک، به کرونا مبتلا شدم و دور از باورم بود که این ویروس به من سرایت کند و تنها راه جلوگیری از شیوع این ویروس، در خانه ماندن است و اگر همه در منزل بمانند و سطح شهر توسط مسئولان ضدعفونی شود این بیماری کنترل می‌شود، لذا از مردم درخواست و خواهش دارم که برای حفظ سلامتی خود و عزیزانشان در خانه بمانند.

مجیدی دومین پزشک بیمارستان شهدای دهگلان هم که به این بیماری مبتلا شده است بیان داشت: پرستاران، کادر درمانی و تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی که با تمام وجود و با کمترین امکانات برای کنترل شیوع ویروس کرونا و انجام مسئولیت اجتماعی و خدمت به مردم  شبانه روز در حال خدمت رسانی هستند.

وی اظهار داشت: بهترین سپاسگزاری و قدردانی مردم از مدافعان حریم سلامت این است که با خود مراقبتی مانع گسترش بیشتراین بیماری در جامعه شوند تا دامنه شیوع این اپیدامی روز به روز کاهش یافته و به کنترل در آید.

فداکاری نیروهای بهداشت و درمان و مجموعه بخش سلامت کشور این روزها در جنگ با بیماری کرونا ویروس یادآور ایثارگری‌هایی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در خط مقدم است و ملت ایران هیچ وقت شجاعت و از خودگذشتگی آنان را فراموش نخواهد کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1597712
ارسال نظر
نظرات