شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 15:42 منتشر شده در مورخ: 1399/01/20 شناسه خبر: 1597714
در سه مرحله انجام شده است؛

توزیع بیش از یک هزار بسته معیشتی در بیجار توسط هیئت قمر بنی هاشم (ع)

توزیع بیش از یک هزار بسته معیشتی در بیجار توسط هیئت قمر بنی هاشم (ع)
در حالیکه آمار کرونایی‌ها در کشورمان همچنان در حال افزایش است، اما گروه جهادی هیئت قمر بنی هاشم (ع) بیجار با استقرار قرارگاه اصغر آقا تمام همتشان را پای کار آورده‌اند تا این ویروس منحوس را از میان بردارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، وقتی خبر شیوع کرونا در کشورمان علنی شد هر چند امکان متبرکه و مساجد تعطیل شدند ، اما هیئت های مذهبی از اولین مجموعه های بودند که پای کار آمدند ، هیئت‌هایی که در اتفاقات و رویدادهای دیگر کشورمان همچون سیل و زلزله نیز به میدان آمدند و دست در دست دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی به مردم، خدمت کردند.

در طی چند سال گذشته هیئت های  مذهبی و گروه‌های جهادی دیگر پای ثابت همه بحران‌ها هستند. از سیل و کرونا گرفته تا زلزله و کمک به محرومان؛ هرکدام از این گروه‌های جهادی قصه‌ای دارد.

هیئت قمر بنی هاشم (ع) از بزرگترین هیئت های مذهبی در سطح استان کردستان است که فعالیت خود را از  سال 1366 با نام مکتب القران مسجد حضرت ابوالفضل (ع) آغاز کرد و با گذشت زمان و ایجاد برنامه های متنوع فرهنگی ، اجتماعی و مذهبی به نام هیئت قمر بنی هاشم (ع) مزین شد و توانست محل استقرار تعداد زیادی از جوانان جهادگر باشد .

محمد رضا تمیمی مدیر برنامه ریزی هیئت قمر بنی هاشم (ع) در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه در حوادث مختلف کشور حضور و ورود مردم همیشه اتفاقات مثبت را رقم زده است،اظهار داشت: در گمان برخی افراد هیئت فقط جمع شدن در یک مناسبت خاص و سینه زنی و مولودی خوانی است ، اما در وقایع مختلف کشور در چند سال اخیر بچه های هیئت این مهم را به منصه ظهور رسانده اند که حضور و ورود مردم همیشه اتفاقات مثبت را رقم زده است.

وی با اشاره به با توجه به مشکلات اخیر و شیوع ویروس کرونا در کشور افزود: با شیوع ویروس کرونا در کشور هیئت قمر بنی هاشم (ع) هر چند فعالیت های مذهبی خود را تعطیل کرد ، اما کار جوانان هیئت تعطیل نشد و برای مقابله با این ویروس به یاد شهید اصغر پاشاپور از همرزمان شهید سردار سلیمانی که اصالتا اهل بیجار گروس بود با تشکیل قرارگاه اصغر آقا با تمام توان پای کار آمدند.

تمیمی گفت: شهرستان بیجار نخستین شهرستان لغو کننده مراسمات هیات های مذهبی به منظور جلوگیری از ایجاد تجمع بود و جوانان این هیئت "کمپین هیات تعطیل نیست" را به منظور انجام فعالیت در ستاد مقابله با کرونا تشکیل دادند و مراسمات و همچنین جشن های مذهبی را در فضای مجازی برگزار کردند.

وی با تاکید بر اینکه اگر کار برای رضای خدا و کمک به مردم باشد صددرصد به دل می نشیند بیان داشت: ضدعفونی اماکن تجمعی، محلات، بانک ها و معابر عمومی شهر بیجار در طول شبانه روز توسط جوانان قرارگاه اصغر آقا از ابتدای شیوع کرونا ویروس از مهمترین اقدامات این هیئت است.

مدیر برنامه ریزی هیئت قمر بنی هاشم (ع) ادامه داد : تامین 180 دست گان و اقلام بهداشتی از قبیل مواد ضدغفونی ،دستکش و ماسک جهت استفاده پرسنل بیمارستان امام حسین(ع) از دیگر اقدامات خیر خواهانه قرارگاه اصغر آقا جهت مقابله با ویروس کرونا در شهر بیجار است.

وی ادامه داد: توزیع یک هزار بسته معیشتی در طی سه مرحله بین نیازمندان شهر بیجار از دیگر اقدامات مهم قرارگاه اصغر آقا در طول یک ماه گذشته جهت مقابله با کرونا ویروس است.

تمیمی تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات خوب جوانان هیئت در طول این مدت خرید برای منازل و تهیه مایحتاج افراد سالخورده است و تحویل درب منزل است.

مدیر برنامه ریزی هیئت قمر بنی هاشم (ع) خاطر نشان: فعالیت های جهادی اصغر آقا تا پایان این ویروس منحوس جهت کمک به افراد نیازمند شهر بیجار ادامه دارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1597714
ارسال نظر
نظرات