شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 21:16 منتشر شده در مورخ: 1399/01/20 شناسه خبر: 1597767
مدیرکل ورزش و جونان چهارمحال و بختیاری:

غلبه فرهنگ کاریابی بر کارآفرینی، بزرگترین آسیب به اشتغال جوانان است

غلبه فرهنگ کاریابی بر کارآفرینی، بزرگترین آسیب به اشتغال جوانان است
حمید کریمی گفت: غلبه فرهنگ کاریابی بر کارآفرینی در ذهن جوانان بزرگترین آسیب به اشتغال کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمید کریمی، مدیرکل ورزش و جونان چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگار جهانبین‌نیوز با اشاره به استفاده از ظرفیت های جوانان و‌حمایت هایی که در عرصه های مختلف گفت: جوانان خلاق، سختکوش و دارای جایگاه های علمی ، فرهنگی، ورزشی و در زمینه های مختلف به عنوان ظرفیت انسانی چشمگیر می توانند گره گشای بسیاری از مشکلات باشند.

کریمی، تصدی گری دولت و نامتعادل بودن سهم بخش خصوصی در زمینه های مختلف، میدان عمل آزادتری برای فعالیت و بروز استعدادها ، پرکردن اوقات فراغت جوانان، تغییر نگرش  برخی مسئولین در اعتماد به جوانان و  واگذاری بسیاری از امور به  آن ها  را از مهم‌ترین دغدغه‌های جوانان استان عنوان کرد.

وی در ادامه بیان کرد: توانمند سازی علمی و عملی جوانان تنها از طریق دولت قابل انجام نیست، لذا باید زمینه تجربه اندوزی برای جوانان فراهم شودتا بهره ورزی این قشر در آینده بیشتر شود.

مدیر کل ورزش و جوانان استان گفت: جوانان نیازهای بسیاری دارنداما شرح خدمات و توانمندی دولت ها به تنهایی نمی تواند پاسخگوی تمامی این نیازها باشد.

کریمی خاطرنشان کرد: بالا رفتن سن ازدواج، مسائل هویتی، اشتغال، افزایش طلاق، ناهنجاری های اجتماعی در این قشر نیازمند همت جمعی تمامی متولیان دولتی و خصوصی است.

وی بیان داشت: امروز شاهد یک شکاف عمیق در بین جوانان امروز با نسل قبل از خود هستیم و این یکی از علل بروز اختلافات بین تصمیم گیران و واقعیت های جامعه است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1597767
ارسال نظر
نظرات