شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 20:33 منتشر شده در مورخ: 1399/01/20 شناسه خبر: 1597790
شبکه تلویزیونی المیادین لبنان؛

پرواز هواپیماهای آمریکا بر فراز پایتخت عراق و استان بابل

پرواز هواپیماهای آمریکا بر فراز پایتخت عراق و استان بابل
شبکه تلویزیونی المیادین لبنان از گشت‌زنی هواپیماهای آمریکا در آسمان جنوب شهر بغداد و استان بابل خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛شبکه تلویزیونی المیادین لبنان چهارشنبه (۲۰ فروردین) از پرواز و گشت‌زینی هواپیماهای آمریکا در آسمان شهر بغداد، پایتخت عراق خبر داد.

بر اساس این گزارش، هواپیماهای آمریکایی (به نوع هواپیماها اشاره‌ای نشده است) در آسمان جنوب بغداد و منطقه جُرف الصخر» استان بابل (۴۰ کیلو متری جنوب غربی بغداد) رؤیت شده است.

وزارت خارجه آمریکا اخیراً گفته است که به رغم درگیری این کشور با کرونا و تبعات شیوع آن، از نیروهای مقاومت و تحرکات آن‌ها در عراق غافل نیست و نیروهای مورد حمایت ایران را رصد می‌کند.

به دنبال تصویب طرح اخراج نظامیان آمریکایی از عراق در پارلمان این کشور که بعد از شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس، جانشین سازمان الحشد الشعبی عراق صورت گرفت، آمریکا از بیم واکنش گروه‌های مقاومت از جمله الحشد الشعبی، برخی پایگاه‌ها و پادگان‌ها را تخلیه کرده و تحویل داده است.

آمریکا طی دو هفته گذشته برای حمایت از نیروهای خود، بدون اجازه بغداد اقدام به استقرار سامانه‌های دفاع موشکی پاتریوت در برخی پایگاه‌ها در عراق کرده است؛ مسئله‌ای که برخی از سیاسیون و احزاب عراق آن را نقض حاکمیت ملی این کشور دانسته اند.

انتهای پیام/ ا

https://www.dana.ir/1597790
ارسال نظر
نظرات