شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 23:11 منتشر شده در مورخ: 1399/01/20 شناسه خبر: 1597825
نخست‌وزیر ایتالیا:

اروپا ضعیف‌ترین وضعیت از زمان جنگ جهانی را تجربه می‌کند

اروپا ضعیف‌ترین وضعیت از زمان جنگ جهانی را تجربه می‌کند
نخست وزیر ایتالیا با تاکید بر اینکه اروپا ضعیف ترین وضعیت بعد ازجنگ جهانی را در دوران کرونا تجربه می‌کند، خواستار نبرد مشترک اروپایی در مقابله با ویروس کرونا شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ "جوزپه کونته"، نخست وزیر ایتالیا در گفتگویی با نشریه "بیلد" آلمان به عواقب مالی بحران کرونا پرداخته و گفت: این هیچ نفعی برای آلمان نخواهد داشت اگر اروپا به رکود فرو رود. اقتصادهای ملی ما در برابر آزمونی سخت قرار گرفته است و ما در حال حاضر بزرگترین ضعف از زمان جنگ را تجربه می کنیم.

نخست وزیر ایتالیا در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد: ما باید ابزارهای سیاسی- مالی خود را توسعه داده و شایستگی واکنش را ایجاد کنیم. ما نمی خواهیم آلمان و یا هلند بدهی های ما را پرداخت کنند.

این مقام ایتالیایی در ادامه تصریح کرد: ما نباید در رقابت با چین و آمریکا عقب بیفتیم.

وی خواستار تضعیف قوانین سیاست مالی دراین اتحادیه شده و گفت در غیر این صورت اروپا باید دوباره بازنویسی شده و هر کس کار خود را انجام دهد. صعود سریع بهترین راه برای ما است.

کونته درباره اوضاع سیستم بهداشت و درمان کشورش در دوران بحران کرونا نیز گفت: منحنی های ایتالیا در حال بهبود است. شمار افراد بهبود یافته گسترش می یابد. من امیدوارم که ما دوباره از این بحران خارج شویم. ما در مرحله تعیین کننده ای قرار داریم. ما دچار یک بار بسیار شدید بر دوش ظرفیت های بیمارستانی خود بودیم. کمبود تخت های مراقبت های ویژه وجود داشت. ما بیمارستان های اورژانسی برای بیماران کرونایی تهیه کرده ایم.

نخست وزیر ایتالیا درباره نقش کشورش در بحران کرونا نیز گفت: ایتالیا نقش پیشگام را در این بحران ایفا می کند. آلمان و ایتالیا می توانند تنها به صورت متقابل به هم کمک کنند. ما هم وقتی شرایط بهتری پیدا کنیم دوباره به دیگران کمک می کنیم.

وی افزود: ما باید مشترکا در این جبهه نبرد کنیم. جبهه روبروی دشمن باید بسته شود. این ویروس مانند باد می وزد. همه کشورهای اروپایی باید به یکدیگر کمک کنند. هیچ نفعی به آلمان نمی رسد اگر اروپا گرفتار رکود شود.

کونته افزود: ما در این بحران بر جو خودخواهی غلبه کرده ایم. همه کشورها از این بحران آسیب دیده اند. اقتصادهای ملی ما در معرض آزمون سختی قرار گرفته اند. ضعف اروپا هیچ سودی به هیچ کشوری نمی رساند و ما در حال حاضر بزرگترین ضعف را از زمان جنگ تجربه می کنیم. اروپا تنها مفهوم اقتصادی ندارد بلکه کرامت انسانی را هم شامل می شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1597825
ارسال نظر
نظرات